Wraz ze św. Teresą z `Avila kroczyliśmy drogą adwentowych spotkań porannych przygotowujących nas do narodzin Zbawiciela. Przez kolejne dni poznawaliśmy świętą Teresę i historię jej życia, staraliśmy się wywiązać z zadań poleconych na każdy dzień... Zadania nie były trudne, ale czasem wykonanie ich wymagało pomocy rodziców. Otrzymywaliśmy też obrazki do planszy, którą mieliśmy powiesić w domu w widocznym miejscu. Dodatkową zachętą była możliwość wylosowania figurki Matki Bożej Niepokalanej. Co rano dzieci przynosiły serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem, imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu i wkładały je do koszyczka u stóp Maryi. Losowanie odbywało się zawsze pod koniec Mszy świętej i szczęśliwy wylosowany mógł zabrać figurkę na jedną dobę pod swój dach. Ileż radości było w oczach dziecka, które właśnie usłyszało swoje nazwisko. Po wizycie tego niezwykłego Gościa każda goszcząca rodzina wpisywała się do kroniki specjalnie przygotowanej na tę okazję. 23 grudnia Matka Boża powędrowała do jednego z dzieci na stałe. Wszyscy dzielnie znoszący trudy porannego wstawania zostali nagrodzeni słodkościami oraz książką o Janie Pawle II - "Którędy do nieba?"