W dniu 21 grudnia 2018 roku Dariusz i Tomasz - harcerze z 25 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Brzask” Hufiec ZHP Legionowo - przynieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które kolejny już raz zagościło w naszej Parafii. Zachęcamy wszystkich do zabierania go do domu i przekazywania rodzinie i znajomym. Światło można wziąć na Roratach w dniu jutrzejszym (22.12.2018)  i po Mszach św. w najbliższą niedzielę.

W adwentowe czuwanie od 28 lat wpisuje się akcja Betlejemskiego Światło Pokoju, zapoczątkowana w Austrii w 1986 roku, a od 1991 roku realizowana w polskiej rzeczywistości przez harcerzy ZHP. Początkiem sztafety – przekazywania z rąk do rąk Światła jest Betlejem. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety, przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. W tym roku hasło wędrówki Betlejemskiego światła Pokoju brzmi „ŚWIATŁO KTÓRE ŁĄCZY”

„Światło jest darem, którym chcemy się podzielić. Niesie ze sobą pokój, pogłębia wiarę, przypomina o radości z narodzin Jezusa Chrystusa. Przypomina nam, że mamy być lepsi, życzliwsi, bardziej pomocni dla drugiego człowieka” (Naczelny Kapelan ZHP hm. Wojciech Jurkowski, 13.12.2018)

Więcej można przeczytać na: https://swiatlo.zhp.pl/haslo-2018/

Dnia 22 grudnia zakończyliśmy Roraty. Dzieci które wytrwale uczestniczyły w tegorocznych Roratach zostały uhonorowane drobnym upominkiem.