W niedzielę 13 września  o godz. 12 w naszym kościele została odprawiona Msza Święta Dożynkowa, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne  plony, a rolnikom za ich ciężką pracę i codzienny trud. Uroczystej Mszy Świętej połączonej również z obrzędem chrztu świętego włączającego pięcioro  dzieci do wspólnoty Kościoła przewodniczył proboszcz parafii ks. Jan Strzyż. Na wstępie liturgii przywitał On gospodarza Gminy Wieliszew – Wójta Pawła Kownackiego, samorządowców, przedstawicieli sołectw Gminy oraz wszystkich obecnych na tej jakże podniosłej uroczystości. Po wygłoszonej homilii i zakończeniu obrzędu chrzcielnego nastąpiło złożenie  u stóp ołtarza pańskiego darów w postaci chleba, wieńca dożynkowego oraz  kosza pełnego kwiatów. Na zakończenie mszy świętej ks. Proboszcz zaprosił do zabrania głosu Wójta Gminy Wieliszew, Pana Pawła Kownackiego oraz sołtys wsi Poddębie, Panią Halinę Ziółkowską, po czym błogosławiąc wszystkim obecnym zakończył tegoroczne gminne Święto Plonów.