W sobotę nabożeństwo różańcowe w naszej  parafii miało inny niż zwykle przebieg. Wyruszyliśmy procesyjnie z kościoła na ulice Wieliszewa, włączając się w inicjatywę Diakonii Ewangelizacyjnej Odnowy w Duchu Świętym – ,,Gwiaździsta Procesja Różańcowa”. Dziełu temu pobłogosławił nasz Ordynariusz bp. Romuald Kamiński.

Papież Franciszek ogłosił właśnie Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny  i po raz kolejny zachęca nas i wzywa do tego, żeby głosić Dobrą Nowinę o Bogu, który jest Miłością i Miłosierdziem, żeby wyjść z kościoła do tych, którzy do niego nie przyjdą, bo są daleko od Boga. Do tych którzy od Niego uciekają, którzy Go nie znają i do tych co walczą z Bogiem. W kościele czujemy się dobrze, bezpiecznie, tu nabieramy sił, ale Franciszek mówi do każdego z nas, nie tylko do młodych, że trzeba wstać z wygodnej kanapy, fotela czy kościelnej ławki i iść do tych co żyją bez Boga.