Ogłoszenia Parafialne Niedziela - 31 maja 2020 r. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu zupełnego wiernym za uroczyste odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź …
  • W czasie Mszy Świętych i nabożeństw nie ma limitu osób w kościele. Nadal obowiązuje zakrywanie nosa i ust.
  • W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane codziennie, po Mszy Świętej wieczorowej.
  • We wtorek, Nowenna do św. Michała Archanioła, przed Mszą Świętą o godz. 18:00.
  • W środę, przed Mszą Świętą o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Święta z intencją zbiorową.
  • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po nabożeństwie czerwcowym adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Od godz. 20:00 modlitwa za Kapłanów z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca.
  • W piątek, Pierwszy Piątek Miesiąca, spowiedź rano i od godz. 16:30.
  • W sobotę, Pierwszą Sobotę Miesiąca, nabożeństwo czerwcowe.
  • W przyszłą niedzielę 07 czerwca, Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna w kościele. Taca na inwestycje parafialne. Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Prosimy o przygotowanie projektów ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, na terenie przykościelnym:
    • ołtarz I – Łajski, przy Krzyżu misyjnym,
    • ołtarz II – Komornica, w lewym narożniku od strony jeziora,
    • ołtarz III – Wieliszew, w prawym narożniku od strony jeziora,
    • ołtarz IV – Michałów-Reginów, przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II.
      Tematy ołtarzy są związane z osobą ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  • Zgodnie z wytycznymi Kurii naszej Diecezji, od 30 maja ruszają spotkania małych grup formacyjnych, w tym Służby Liturgicznej.
  • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Chorwacji Madjugorie, informujemy, że pielgrzymka ta zostaje przeniesiona na rok 2021. Osoby zapisane mogą kontaktować się z ks. Łukaszem. Przypominamy również, że pielgrzymka do Fatimy, została przeniesiona na termin 04-13 października 2020 r., a dzisiaj o godz. 17:00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Pielgrzymów, z prośbą o dar pielgrzymowania do Matki Bożej.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w wersji elektronicznej i papierowej.