Ogłoszenia Parafialne VII Niedziela Zwykła - 23 lutego 2020 r.

• Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 17:00, spotkanie dla osób przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania (rok II).
  • W poniedziałek spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii, o godz. 19:00.
  • We wtorek Nowenna do św. Michała Archanioła, przed Mszą Świętą o godz. 18:00. O godz. 19:15 Msza Święta Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym,z nabożeństwem o uzdrowienie wewnętrzne. Wspólnota „Góra Tabor” serdecznie zaprasza.
  • W środę rozpoczęcie Wielkiego Postu. Posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze Święte o godz.: 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00 z intencją zbiorową. Przed Mszą Świętą o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o trzeźwość narodu. Msza Święta w Zegrzu Południowym o godz. 19:00.
  • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty.
  • W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.: 17:15 i 19:00. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej, w Parafiach warszawskich.
  • W przyszłą niedzielę 01 marca, po Mszy Świętej o godz. 12:00, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna w kościele, z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca. O godz. 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Po nabożeństwie i Mszy Świętej, ok. godz. 18:30, koncert pasyjny pamięci Janusza Skowrona, w wykonaniu wirtuoza organów prof. Jana Bokszczanina. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na Fundację „SOS obrony poczętego życia”. Kazania będzie głosił ks. Ryszard Halwa, pallotyn. Również w przyszłą niedzielę, rozstrzygnięcie konkursu na logo naszej Parafii.
  • Od 01 marca przyjmujemy intencje mszalne na II półrocze 2020 roku.
  • Dnia 07 marca parafialny wyjazd na Wielkopostny Dzień Skupienia do Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 06:30, koszt 90 złotych. Zapisy w zakrystii.
  • W niedzielę 08 marca, po Mszy Świętej o godz.17:00, obowiązkowe spotkanie   w kaplicy Matki Bożej, dotyczące wyjazdu do Portugalii. Na spotkanie zabieramy ze sobą dokumenty podróży.
  • W sobotę 14 marca, Parafia organizuje wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej oraz spacer po Czerwińsku z ks. Henrykiem. Koszt wyjazdu wraz z Kartą wstępu na Misterium to 50 złotych. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 08:00.
  • W dniach 10-19 lipca nasza Parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowo-wypoczynkowy do Medjugorje, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji i Czarnogóry. Będzie to czas na modlitewne skupienie, ale także na odpoczynek nad brzegiem Morza Śródziemnego. Dokładny plan wyjazdu na stoliku z prasą. Zapisy u ks. Łukasza.
  • W Radzyminie, na terenach Bitwy warszawskiej, powstaje pomnik Matki Bożej Łaskawej, jako wotum dziękczynne „Cudu nad Wisłą” w 100 rocznicę tego wielkiego zrywu bojowego Polaków. Budowę można wesprzeć przelewem na konto Fundacji im. Bł. Księdza Ignacego Kłopotowskiego.
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, w dniach 22-25 marca 2020 r., poprowadzi ojciec Jarosław Krawiec, dominikanin.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku, przy wejściu do zakrystii.