Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła - 30 sierpnia 2020 r.

• W czasie Mszy Świętych i nabożeństw nie ma limitu osób w kościele.Nadal obowiązuje zakrywanie maseczką nosa i ust.
  • We wtorek, 1 września o godz. 9:00 Msza Święta w naszym kościele, w intencji ofiar II wojny światowej oraz o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Po Mszy przemarsz na kwaterę wojenną cmentarza parafialnego, na uroczystości patriotyczne. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież do sakramentu pokuty i pojednania, by w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą o godz. 18:00 Nowenna do Św. Michała Archanioła.
  • W środę, przed Mszą Świętą o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Święta z intencją zbiorową.
  • W czwartek, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej, do godz. 20:30. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Od godz. 20:00 modlitwa za Kapłanów z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca.
  • W piątek, Pierwszy Piątek Miesiąca, spowiedź rano i od godz. 16:30. Msza Święta w Zegrzu Południowym o godz. 19:00.
  • W sobotę, Pierwszą Sobotę Miesiąca, Msza Święta w Zegrzu Południowym o godz. 19:00. Również o godz. 19:00 w kościele, konferencja dla Rodziców i Chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • W przyszłą niedzielę 6 września, po Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca. Zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Taca przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.
  • Drodzy Rodzice dzieci, które w tym roku miały przystąpić do pierwszej Komunii Świętej.

Proponujemy wszystkim, którzy chcą, dodatkowy termin na komunię -  19 września (3 sobota września). Spotkanie organizacyjne dla tych chętnych odbędzie się 6 września, po Mszy Świętej o godz. 10:30. W tym krótkim czasie proszę uważnie śledzić ogłoszenia parafialne oraz informacje od katechetów. Informujemy jednocześnie, że terminy październikowe pozostają aktualne.

Rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej w październiku (ze wszystkich szkół) zapraszamy na spotkanie 13 września, po Mszy Świętej o godz. 10:30.

• Do 18 października przyjmujemy zgłoszenia osób pragnących rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (rok I). Szczególną zachętę kierujemy do uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Michał.
  • Od 1 września wracamy do stałego porządku Mszy Świętych. W dni powszednie 7:00, 17:30 i 18:00, a w niedziele 7:00, 9:00, 10:30 Msza Rodzinna, 12:00 i 17:00.
  • Po przerwie wakacyjnej ulega zmianie praca Kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 -18;00 oraz dodatkowo we wtorki i w piątki w godz. 8:00-9:00.
  • Od września, chrzty w naszej Parafii sprawowane na Mszy Świętej o godz. 12:00, będą odbywały się w 2 i w 4 niedzielę każdego miesiąca. W pozostałe niedziele, po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem, chrzty będą udzielane po Mszy Świętej.
  • Od 1 września rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na CAŁY ROK 2021.
  • Zbiórki Służby Liturgicznej w nowym roku szkolnym, będą odbywały się w soboty o godz. 9:00. Treningi piłki nożnej o godz. 10:30. Organizacyjne spotkanie Rodziców i dzieci, odbędzie się 13 września. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 17:00, a później spotkaniem integracyjnym.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w wersji elektronicznej i papierowej.