Ogłoszenia Parafialne 9 grudnia 2018 r. II Niedziela Adwentu

• Dzisiaj rozpoczynamy czas Rekolekcji Adwentowych. Poprowadzi je ks. Sławomir Ałaszewski. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 spotkanie Kół Żywego Różańca. O godz. 18:00 nauka rekolekcyjna dla małżeństw do 25 lat życia małżeńskiego.
  • W poniedziałek o godz. 19:00 nauka dla małżeństw powyżej 25 lat małżeństwa.
  • We wtorek Nowenna do Św. Michała Archanioła przed Mszą Świętą wieczorną. O godz. 19:00 Adwentowy Wieczór Uwielbienia.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą wieczorną. O godz. 18:00 Msza Święta dziękczynna na zakończenie Rekolekcji Adwentowych.
  • W czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty.
  • W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 10:30, konferencja dla Rodziców dzieci przed I Komunią Świętą. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (rok II ). Również w tę niedzielę, po wszystkich Mszach Świętych, chłopcy ze Służby Liturgicznej oraz Bielanki będą rozprowadzać sianko oraz własnoręcznie przygotowane, zdobione pierniki. Będą również do nabycia tegoroczne znaczki Wieliszewskiego Zlotu Motocyklowego. Koszt wytworzenia to ok. 9 zł. Wszystkie ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na Fundusz dziecięcy.
  • W zakrystii można nabyć świece „Caritas” na stół wigilijny.
  • Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 24 - 31 maja 2019 r., proszone są o dostarczenie wypełnionych dokumentów do ks. Proboszcza w nieprzekraczalnym terminie do 15 grudnia 2018 r.
  • Informacje dla pielgrzymujących do Włoch w dniach 26 kwietnia - 4 maja 2019 r. z ks. Łukaszem. Niestety, nie zebrała się wystarczająca grupa chętnych na drugi autokar. Zapisani pozostają na liście rezerwowej. Osoby zapisane na pierwszy autokar proszone są o wpłacanie zaliczek w złotówkach i w euro oraz oddawanie wypełnionych i podpisanych Kart Pielgrzyma do 24 grudnia br.
  • Osoby oraz Rodziny, które zapisały się na Rodzinny wyjazd, na zimowisko, prosimy o wpłacanie pieniędzy i pilne oddawanie Kart uczestnika, ponieważ są one potrzebne do zakwaterowania. Szczegóły u ks. Łukasza.
  • Jak, co roku, organizujemy Akcję świąteczną, w której wspieramy ubogie dzieci      z naszej Parafii. Kartki z imionami oraz wiekiem dzieci, znajdują się w koszyku przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Osoby, które chciałyby przygotować prezenty dla tych dzieci, proszone są o wybranie jednego dziecka i dostarczenie upominku do 20 grudnia, z naklejoną kartką z imieniem dziecka.
  • Klerycy III roku naszego Seminarium Duchownego, zapraszają na sztukę „Czy zobaczę Cię jutro?”. Terminy i godziny wystawianych spektakli na plakatach.
  • Pan Organista rozprowadza opłatki wigilijne na terenie naszej Parafii.
  • Nowi Parafianie są proszeni o zgłaszanie chęci przyjęcia księdza, w czasie wizyty duszpasterskiej.
  • Podziękowanie dla Parafian za ofiary na remont kościoła. Podziękowania dla p. Jadwigi Oktaba i dla p. Ryszarda Grzybowskiegoza przeprowadzenie zbiórki.
  • Podziękowania dla p. Danuty i Sławomira Budków oraz p. Krystyny Ponto, za pomoc w sprawach parafialnych
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii.
  • Wójt Gminy Wieliszew p. Paweł Kownacki, zaprasza na Wieczór Wigilijny dn. 16 grudnia, w Wieliszewie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 Mszą Świętą w kościele Przemienienia Pańskiego, a następnie przeniesie się do hali sportowej przy ul. Modlińskiej 65.