Ogłoszenia Parafialne 17 marca 2019 r. II Niedziela Wielkiego Postu

• Dzisiaj, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 konferencja dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 17:00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (rok II).
  • We wtorek, Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Nowenna do Św. Michała Archanioła, przed Mszą Świętą o godz. 18:00. W tym dniu przypada 14. rocznica święceń biskupich J. E. Ks. Abp. seniora Henryka Hosera SAC.
  • W środę, Nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Msza Święta zbiorowa.
  • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania.
  • W piątek, Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17:15 i 19:00.
  • W przyszłą niedzielę, 24 marca, obchodzimy NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA. Msza Święta w kościele św. Anny w Warszawie o godz. 12:00, a następnie o godz. 13:30 wyruszy marsz z Placu Zamkowego do Placu Trzech Krzyży, w obronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  • Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium w Czerwińsku, na Misterium Męki Pańskiej oraz do Niepokalanowa, dnia 30 marca 2019 r. Koszt 60 zł, razem z biletem wstępu na Misterium. Liczba miejsc ograniczona.
  • Osoby wyjeżdżające do Bułgarii i Rumunii, w dniach od 29 czerwca do 09 lipca 2019 r., proszone są o oddawanie kart uczestnictwa i wpłacanie zaliczek.
  • Pielgrzymów jadących do Włoch, prosimy o wpłacanie euro i złotówek.
  • Rekolekcje Wielkopostne, w dniach 31 marca – 03 kwietnia 2019, poprowadzi ojciec Krzysztof Kocjan, Dominikanin.
  • Zapraszamy Młodzież naszej Parafii do udziału w wydarzeniu „Światowy Dzień Młodzieży” w wymiarze diecezjalnym, dnia 13 kwietnia 2019 roku, w katedrze Warszawsko-Praskiej. W programie spotkania: gra terenowa, sztuka teatralna, koncert muzyczny, świadectwo, poczęstunek, Msza Święta. Wyjazd z parkingu przy kościele, o godz.12:30, powrót około godz. 20:00. Zapraszamy szczególnie Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Rok II obowiązkowo. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa.
  • Trwają zapisy do Róży Różańcowej, której celem będzie modlitwa Rodziców    za swoje dzieci. Modlitwa różańcowa za dziecko jest cennym darem, tym bardziej, że codziennie będzie modliło się 20 osób, odmawiając jedną tajemnicę Różańca Świętego. Zapisy u ks. Krzysztofa.
  • Trwają zapisy do Wieliszewskiego Konkursu Wiedzy o Św. Jadwidze Śląskiej. W konkursie mogą brać udział dzieci i dorośli. Zapisy u ks. Krzysztofa.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii.