zimowisko

Rodzinny Zimowy Wyjazd Parafialny w 2020 roku odbył się w dniach 9 - 15 lutego. Organizatorem zimowiska w sprawdzonej już formule wyjazdu dzieci z rodzicami, baciami i dziadkami był ks. Łukasz. Wyjazd ten był wspaniałym czasem wypoczynku i poznania nowych ludzi. Każdego dnia czekały na uczestników nowe atrakcje.

Pierwszy dzień zimowiska parafianie spędzili w Zakopanem, a największą atrakcją tego dnia był pobyt w „Snowlandii - Śnieżnym Labiryncie”. Tam, oprócz zwiedzenia lodowej piramidy, można było sprawdzić swoje zdolności orientacji przestrzennej i wyjść z labiryntu pełnego zakrętów i ślepych zaułków. Następnie wypoczywający odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.

Przez kolejne trzy dni, uczestnicy wyjazdu, pełni energii, szli na stok w Murzasichle, gdzie czekali na nich instruktorzy narciarstwa. Każdy, według swoich umiejętności, został przydzielony do odpowiedniej grupy zaawansowania, w której doskonalił technikę jazdy na nartach. Na bardziej wymagających i doświadczonych narciarzy, czekał stok w miejscowości Małe Ciche.

Wieczory na zimowisku również był zorganizowane i zapewniały wiele rozrywek. We wtorek, 11 lutego 2020 r., uczestnicy wyjazdu spotkali się przy ognisku. Smaczne kiełbaski, taniec, śpiew sprawiły, że parafianie lepiej się poznali.W środę, 12 lutego 2020 r., odbyła się Msza święta w drewnianym kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Murzasichlu, której oprawę zapewnili ministranci z parafii Wieliszew. Wieczorem, w salce kominkowej, odbyła się dyskoteka. Wypoczywający świetnie się razem bawili, a wszystkie zabawy integrowały parafian. W czwartek, 13 lutego 2020 r., młodzież pod opieką ks. Łukasza poszła na pizzę. Najedzone i zadowolone dzieci, po powrocie do ośrodka, bawiły się w bitwę na śnieżki, która z każdym kolejnym dniem przyciągała więcej osób.

W piątek, 14 lutego 2020 r., wypoczywający znowu powitali Zakopane. Tym razem czas wolny spędzili na Krupówkach, część osób wjechała na Gubałówkę. Następnie przebywający na zimowisku wzięli udział w Mszy świętej, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach. Ostatnią atrakcją tego dnia były termy chochołowskie. Dwie godziny spędzone w gorących basenach, a przed oczyma widok pięknych gór, sprawiły, że wypoczywający mogli się zrelaksować, aż szkoda było wychodzić z wody. Pod koniec zimowiska został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny na pamiątkowe zdjęcie z wyjazdu. Docenione fotografie zostały wydrukowane w formacie kieszonkowym na samoprzylepnym papierze fotograficznym. W dzień wyjazdu, 15 lutego 2020 r., parafianie odwiedzili Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach i zjedli smaczne kremówki.

Każdy wyjazd jest spotkaniem ludzi, którzy chcą wypocząć i oderwać się od codzienności. Parafianie tworzą szczególną rodzinę, która jest ważna dla każdego z nas. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, otwartość, życzliwość i pomocną dłoń. Podziękowania dla rodziców, którzy troszczyli się nie tylko o swoje dzieci, ale też innych uczestników. Z naszą parafialną rodziną każdy wyjazd jest udany. Te słowa podkreślał ks. Łukasz i myślę, że uczestnicy zimowiska zgodzą się z jego słowami. Wspólnie spędzony czas był dla wyjeżdżających czasem odpoczynku i integracji, dlatego wszyscy wrócili do domu uśmiechnięci i z dobrymi wspomnieniami.

E.Rut.