Schola dziecięca

Serdecznie zapraszamy wszystkie muzykalne dzieci na próby scholii w każdy piątek o godz. 18.30 w kościele. W wesołej atmosferze szybko się uczymy, a potem naszym śpiewem podwójnie się modlimy na mszy św. o godz. 10:30 w niedziele (oprócz 1-szej niedzieli miesiąca). Spotykamy się pół godziny przed mszą św.

Osoba odpowiedzialna: Irena Jacenko, Teresa Chrzanowska

Spotkania formacyjne oraz próby dla scholanek odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w Kaplicy Matki Bożej.

Ksiądz opiekun: ks. Łukasz Król.

Trochę historii...

W każdą niedzielę na mszy dla dzieci o godz. 10:30 możemy posłuchać radosnych śpiewów scholi dziecięcej.

Grupa powstała we wrześniu 2002 roku i przez kilka lat była prowadzona przez panią Martę Niesłuchowską. Już w roku 2003 schola zdobyła nagrodę specjalną na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Religijnej w Legionowie, a rok później III miejsce w kategorii schola na tej samej imprezie. W roku 2004 wystąpiła wraz z piosenkarką Moniką Grajewską w programie muzycznym w TV TRWAM. W tym samym roku zdobyła III miejsce na Festiwalu Piosenki Partyzanckiej w Szczawie. Podczas pobytu w Wilnie w 2005 roku wystąpiła z koncertem piosenek dla polonii w jednej z podwileńskich parafii. W roku 2006 została zaproszona do „Domu Polonii” w Warszawie, gdzie dała koncert kolęd i pastorałek. Wspomagane duchowo przez niezapomnianego pasterza „Czarnej Owieczki” księdza Jarosława Gawrońskiego dziewczynki ze scholi zdobyły pierwsze miejsce na IV Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej w Warszawie. W grudniu 2011 roku wystąpiliśmy z zespołem „Skaldowie” w świątecznym koncercie „Moje Betlejem,” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Wieliszewie w naszym kościele parafialnym.