Dnia 16 marca 2019 roku nasza parafia zorganizowała Wielkopostny pielgrzymkowy dzień skupienia, tym razem wyjechaliśmy do Kodnia do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia – Matki Jedności. Nasza wspólnota pielgrzymkowa z Ks. Proboszczem i Ks. Łukaszem wyruszyła o godz. 6:00 rano. Po krótkim zapoznaniu z programem i modlitwach porannych dojechaliśmy do Kodnia na godz. 10:00. Na miejscu włączyliśmy się w parafialny 24 godzinny różaniec. Częścią naszych dni skupienia zazwyczaj jest również poznawanie historii miejsca i całego regionu. W ten klimat posiadłości znanego rodu Sapiechów wprowadziła nas niesamowita Pani przewodnik, która w trakcie godzinnego spaceru przedstawiła nam historię kradzieży wizerunku Matki Bożej (jeszcze wtedy nie Kodeńskiej) obszernie opisanej w książce Błogosławiona wina. Nasze spotkanie z Matką było pełne wzruszeń i przemyśleń na trwający wielki post. Ok godziny 14:00 pożegnaliśmy Kodeń aby przejechać do Pratulina sanktuarium męczenników podlaskich – które było niespodzianką na naszej trasie. Po krótkiej katechezie o roli męczenników w naszej wierze przejechaliśmy do ostatniego punktu naszego pielgrzymiego szlaku na Świętą Górę Grabarka - bardzo ważne sanktuarium dla wszystkich Prawosławnych. Dzięki uprzejmości Sióstr z pobliskiego Monastyru, które w tym czasie przeżywały coś w rodzaju rekolekcji, mogliśmy wejść i obejrzeć wnętrze przepięknej cerkwi pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Dziewicy. Czas refleksji i zadumy, który spędziliśmy na Podlasiu był dla nas wzmocnieniem duchowym i zatrzymaniem nad tajemnicą nawrócenia, których tak bardzo potrzebujemy. Dziękujemy wszystkim za wspaniały czas Księżom i Pielgrzymom.