Tradycją w naszej Parafii stało się uroczyste mianowanie ministrantów w święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do Liturgicznej Służby Ołtarza przyjętych zostało sześciu kandydatów – Franek, Janek, Grzesiek, Adam, Bartek i Wiktor. Chłopcy po szkoleniu i praktykach zdali egzamin, podczas uroczystości złożyli przysięgę i po błogosławieństwie Księdza Proboszcza zostali pełnoprawnymi ministrantami. Następnie odbyło się mianowanie najbardziej zaangażowanych w służbę przy ołtarzu na wyższe stopnie. Na ministrantów światła (akolitów) zostało mianowanych dziesięciu chłopców:  Maciek, Przemek, Paweł, Kacper, Paweł, Janek, Jakub, Olek, Dawid i Karol, a kolejnych sześciu na ministrantów krzyża: Michał, Bartek, Karol, Dawid, Maciek i Olek. Bartek, Lucek, Franek, i Bartek otrzymali tytuł ceremoniarza parafialnego.

Po mianowaniu ministrantów Ksiądz Proboszcz powołał na drugą kadencję Prezesa Liturgicznej Służby Ołtarza lektora Tomasza Bukowieckiego, który pełnił tę funkcję w ubiegłym roku. Tomek złożył przysięgę i otrzymał misję utworzenia Rady Ministrantów.

Ministranci tworzą liczną i zgraną wspólnotę, co pokazał zaprezentowany po Mszy świętej krótki film podsumowujący ubiegły rok szkolny. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do służby przy ołtarzu zapraszamy na zbiórki odbywające się w soboty o godzinie 9-ej w naszym kościele. Po zbiórce chłopcy trenują grę w piłkę nożną pod czujnym okiem trenera - Pana Piotra.