Młodzież klas pierwszych liceum, wraz z kilkoma osobami dorosłymi, przyjęła dziś Sakrament Bierzmowania z rąk J.E.Ks. Bp Marka Solarczyka. Solidnym dwuletnim przygotowaniem zajmowali się ks. Paweł, ks Piotr oraz animatorzy z Oazy w naszej parafii. Do samej uroczystości przygotować należało też i naszą świątynię, gdyż z powodu trwających prac remontowych wewnątrz, jeszcze kilka godzin wcześniej pokryta była pyłem. Księdza Biskupa powitali kwiatami i serdecznym słowem przedstawiciele rodziców, młodzież włączyła się w liturgię czytając czytania i śpiewając psalm, Chór parafialny, jak co roku, uświetnił całą uroczystość pięknymi śpiewami, stawili się też przedstawiciele ministrantów, lektorów oraz bielanek. Kapłani z parafii dekanackich również przybyli, by modlitwa o umocnienie Duchem Świętym była bardziej skuteczna. Teraz nastał dla Was czas na wzrastanie w wierze, młodzi bierzmowani. Niech krzyże, które ofiarował wam na zakończenie ks. biskup codziennie Wam o tym przypominają. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by przepiękna liturgia w odnowionym kościele przyprawiła o łzę niejednego jej uczestnika.