koncert

19 stycznia 2020 r. w Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, odbył się II Wieliszewski Kolędowy Przegląd Scholi Parafialnych. Kolejny raz wydarzenie wyreżyserowała i poprowadziła schola Świętego Michała Archanioła. Przegląd rozwija się, w tym roku w przeglądzie wzięło udział sześć zespołów.

Jako pierwsza zaśpiewała Schola „Magnificat” z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie. Zespół wykonał utwory: „Wśród nocnej ciszy”, „Złota Jerozolima” i „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”. Był to debiutancki występ scholi „Magnificat” w Parafii Wieliszew. Pierwszy, ale jakże fenomenalny. Chór przypomniał klimat świąt, który tak niedawno gościł w naszych domach.

Kolejnym prezentującym się zespołem była Schola „Aniołki” z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chotomowie. Schola zapoznała zgromadzonych z utworami: „To już pora na wigilię”, „Oczy Dziecięce” oraz „Do stajenki”. Anielskie głosy scholistów wywołały uśmiech na twarzach zgromadzonych.

Jako trzecia wystąpiła Schola Dziecięco - Młodzieżowa z Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. Zespół zaśpiewał „Już gwiazdeczka się kolebie”, „Pastorałka od serca do ucha” oraz „Wśród nocnej ciszy”. Schola wręcz oczarowała publiczność, która klaskała w rytm pastorałek.

Kolejna zaprezentowała się schola „Fatima Canta” z Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie. Chór wykonał utwory: „A kiedy wigilii przyjdzie czas”, „Dziecina mała” i „Gloria”. Zespół, jak zawsze, zarażał radością i pogodą ducha. Na uwagę zasługują ciekawe aranżacje utworów.

Następnie wystąpiła schola Dziecięca z Parafii Świętego Jana Kantego w Legionowie. Zespół przedstawił: „A komu Aniołowie tak prześlicznie grają”, „Witaj Jezu ukochany” oraz „Przylecieli Aniołkowie”. Chór poruszył publiczność wykonaniem utworów.

Jako ostatnia wystąpiła schola Świętego Michała Archanioła Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, śpiewając kolędy „Dzieciątko się narodziło”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Jam jest dudka” i „Narodził się w stajni Jezus ubogi”.

Na zakończenie wszystkie schole, stanęły ramię w ramię i wspólnie, wykonały finałową kolędę „Bóg się rodzi”. Zebrani parafianie i goście gromko oklaskiwali występujące zespoły.

Ksiądz Dziekan Prałat Lucjan Szcześniak wyraził podziw dla talentu zebranych scholistów i wręczył pamiątkowe statuetki udziału w II Wieliszewskim Kolędowym Przeglądzie Scholi Parafialnych.

Schole swoim śpiewem wzbudziły pozytywne emocje, a gra na różnych instrumentach (organy, gitary, skrzypce, bębny, grzechotki, ukulele) sprawiła, że występy były ciekawe i miłe dla ucha.

Gospodarze wydarzenia pragną serdecznie podziękować gościom, parafianom oraz opiekunom duchowym i muzycznym zespołów za udział w Przeglądzie. Wyrazy uznania należą się także wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia poprzez prowadzenie przeglądu, przygotowanie profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia, wykonanie zdjęć i nagrań, obsługę prezentacji multimedialnej oraz opiekę nad scholami.

Razem tworzymy wspominania, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

E. Rut.