Serdecznie zapraszamy do udziału w Gwiaździstej Procesji Różańcowej w najbliższą sobotę, 8 października, o godzinie 15. Ideą tej modlitewnej inicjatywy jest to, aby jednego dnia, o tej samej porze, w całej Polsce - wszyscy, którym dobro Ojczyzny leży na sercu, trwali w jedności modlitewnej. Aby prosili o Boże błogosławieństwo dla niej wzorem naszych przodków publicznie, wychodząc na ulice. Tę modlitwę zaniesiemy do Boga wraz z Maryją, Królową Polski, razem z Nią przemierzając ulice naszych miast i wsi. Dzień wcześniej obchodzimyświęto Matki Bożej Różańcowej, które związane jest ze zwycięską bitwą pod Lepanto. Odniesiony triumf, przypisywany jest Maryi, do której gorącą modlitwę zanosił cały ówczesny świat chrześcijański, także w zorganizowanych publicznych  procesjach różańcowych. Nasza Gwiaździsta Procesja Różańcowa będzie znakiem naszej jedności.

Rozpoczynamy pod kościołem o godzinie 15.00 i przechodząc ulicami Wieliszewa odmawiamy cały różaniec. W miarę możliwości, tego dnia podejmujemy umartwienie w intencji naszj Ojczyzny