Ogłoszenia Parafialne XIII Niedziela Zwykła - 27 czerwca 2021 r.

1. W czasie Mszy Świętych i nabożeństw obowiązuje zakrywanie maseczką nosa i ust.
  2. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania rok 1
  3. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza następują zmiany personalne w naszej Parafii. Ks. Łukasz Król został mianowany wikariuszem w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Wołominie. Msza Święta dziękczynna za pracę ks. Łukasza będzie sprawowana dziś o godz. 10:30.
  4. Dziś o godz. 10:30 ostatnia w tym roku szkolnym Msza dziecięca. Będzie ona odprawiona jako dziękczynienie za pracę wszystkich grup dziecięcych i młodzieżowych.
  5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego są odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00 oraz w niedziele po Mszy o godz. 17:00.
  6. We wtorek 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane tego dnia będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Tego dnia udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się przedmiotami kultu (różaniec, szkaplerz, medalik itp.), pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, dodadzą do swoich modlitw Wyznanie wiary. Ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą tego dnia katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę. Nowenna do św. Michała Archanioła o godz. 18:00.
  7. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza Święta z intencją zbiorową. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  8. W czwartek, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej, do godz. 20:30. Od godz. 20:00 modlitwa za Kapłanów oraz za nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca. W czasie wystawienia możliwość spowiedzi.
  9. W piątek, Pierwszy Piątek Miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz możliwość spowiedzi. W czasie Mszy Świętej o godz. 18:00, spowiedzi nie będzie.
  10. W sobotę, Pierwszą Sobotę Miesiąca, Nabożeństwo różańcowe po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  11. W przyszłą niedzielę 04 lipca, po Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca.
  12. Zgodnie z treścią dekretu ks. Biskupa Romualda Kamińskiego, z dniem 19 czerwca została odwołana dyspensa, od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
  13. W lipcu i w sierpniu, Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 17:00 – 18:00.
  14. W miesiącach wakacyjnych, w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 10:30, a w dni powszednie o godz. 7:00.
  15. Prosimy o zapoznanie się z ogłoszeniem pana Pawła Kownackiego, wójta Gminy Wieliszew, które umieszczone jest w gablocie, przy bocznym wejściu do kościoła.
  16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii.