Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 17 kwietnia 2022 r

• Wspólnie celebrujemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się aktywnie w przygotowanie świątyni i liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Księżom Jackowi i Michałowi, ministrantom, lektorom oraz pani Katarzynie Burzy, Bartłomiejowi Batorowi, Kamilowi Redzie, Piotrowi Sołtysowi, Damianowi Rzążewskiemu, Łukaszowi Potackiemu, Jakubowi Sołtysowi za przygotowanie liturgii oraz dekorację kaplic Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Panu Dariuszowi i Sylwii Barszczom za posprzątanie kościoła, panu Zbigniewowi Grudniowi za dostarczenie elementów dekoracji i kwiaty, Arturowi i Ludwikowi Żołkom za pomoc w dekoracji, Pani Mariannie Radzio za ufundowanie kwiatów do Grobu, panu Kościelnemu Stefanowi, panu Organiście Stanisławowi wraz z chórem za piękną oprawę muzyczną, strażakom OSP w Wieliszewie oraz wszystkim, którzy  przygotowali i wzięli udział w procesji rezurekcyjnej.
  • Życzenia Pana Wójta (do odczytania).
  • Jutro msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Przez osiem dni od dziś obchodzić będziemy oktawę Wielkanocy. Każdy dzień obchodzi się jako uroczystości Pańskie. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • We wtorek o godz. 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, o 19:15 msza św. a później modlitwa o uzdrowienie, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Od 20:00 do 20:30 możliwość spowiedzi.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na dzieła charytatywne Caritas. Przez cały tydzień po mszy św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • Uroczystość bierzmowania odbędzie się w naszej parafii w piątek, 6 maja. Młodzież, która ma przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej zapraszamy na spotkanie za tydzień po mszy św. wieczornej. Obecność absolutnie obowiązkowa.
  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Miłość poza grób” – o kobietach , które towarzyszyły Jezusowi na Golgocie, a potem ogłaszają najważniejszą wieść: Zmartwychwstanie – pisze s. Judyta Pudełko.