Ogłoszenia Parafialne Boże Narodzenie - 25-26 grudnia 2021 r.

• Z życzeniami zwraca się do nas Pan Wójt Paweł Kownacki: „Szanowni Państwo. Mijający rok dostarczył nam wielu emocji. Doświadczyliśmy trudu związanego z pandemią, dystansem, zabieganiem o bezpieczeństwo, ale i możliwości dbania o siebie nawzajem oraz otaczania siebie troską, dobrem i uwagą. Mogliśmy znowu być razem, czego bodaj najmocniej doznaliśmy dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu naszej społeczności w pomoc bliźnim. Dzięki nim na nowo nauczyliśmy się działać ze sobą i dla wspólnego dobra. Czas świąt Bożego Narodzenia niech stanie się zatem okazją do odkrywania jeszcze bardziej tego, co łączy, co pozwala nam być bardziej ludźmi, zamiast tego, co dzieli i zniechęca. Bóg staje się człowiekiem i schodzi na Ziemię – dla wszystkich. Pielęgnujmy w sobie to dobro, nie marnując czasu na zagłębianie się w nowe podziały. W imieniu swoim i Radnych Gminy Wieliszew życzę Państwu pokoju, radości i ciepła przy rodzinnym stole. A w nowym 2022 roku niech nie braknie Wam sił i zapału do sięgania po marzenia i konsekwentnego osiągania celów. Wójt Gminy Wieliszew – Paweł Kownacki.
  • We wtorek o 18:00 nowenna do św. Michała Archanioła, a w środę do MB. Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W pierwszy i drugi dzień świąt msze św. wg porządku niedzielnego. 26 grudnia Niedziela Świętej Rodziny. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę nowych świątyń w diecezji.
  • Z racji na epidemię nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty kolędowej. Zaprosimy natomiast mieszkańców poszczególnych ulic na msze św. kolędowe do kościoła. Msze św. kolędowe rozpoczniemy po uroczystości Trzech Króli. Szczegółowy plan podamy w terminie późniejszym.
  • W piątek o 18:00 msza św. dziękczynna i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego. Biskup Diecezji udziela wszystkim przebywającym na terenie naszej diecezji dyspensy od piątkowego postu.
  • W Nowy Rok, z racji pierwszej soboty miesiąca, o godz. 8:15 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku „Idziemy” – „Narodzony w rodzinie” – jest coś zachwycającego w tym, że mały Jezus, tak jak każde ludzkie dziecko, potrzebował rodziny – zauważa o. Jacek Salij.