Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021 r.

• We wtorek o 18:00 nowenna do św. Michała Archanioła a w środę do MB. Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 20:30.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano podczas mszy św. o godz. 7:00 oraz po południu od godz. 17:00. Po mszy św. o godz. 18:00 pomodlimy się litanią do Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszej Maryi Panny.
  • Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki.
  • Od jutra w dni powszednie rano o godz. 7:00 sprawować będziemy msze św. roratnie. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci z lampionami. Codziennie po roratach zapraszamy dzieci na mały poczęstunek.
  • Pani katechetka ze szkoły podstawowej w Łajskach zaprasza w środę do kościoła na godz. 16:30 rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Św.
  • Za tydzień rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas Ks. Mateusz Warmijak z Archidiecezji Gdańskiej. W niedzielę nauki na wszystkich mszach świętych. Zaś od poniedziałku do środy: rano o godz. 7:00 roraty z krótką nauką, o 10:00 msza św. z nauką dla dorosłych, o 16:30 msza św. z nauką dla dzieci i o 18:00 msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży. Spowiadać będziemy podczas wszystkich mszy świętych. Ponieważ w czasie rekolekcji będą dodatkowe msze św. zatem jest możliwość zamówienia intencji.
  • W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Wszystkie grupy parafialne prosimy o wspólnotowe wypełnienie ankiety. Można je pobrać ze strony internetowej naszej diecezji (dw-p.pl). W najbliższym czasie przygotujemy też wersje papierowe dla tych, którzy nie mają możliwości wydrukowania ich u siebie w domu. Chętnych gotowych do pomocy w dystrybucji i zebraniu ankiet w  ramach parafialnego zespołu synodalnego prosimy o zgłaszanie się do Ks. Jacka.
  • Wracamy do uroczystego udzielania sakramentu chrztu św. dzieci podczas mszy świętej. Odbywać się to będzie zawsze w drugą niedzielę miesiąca podczas mszy św. o godz. 12:00. Dodatkowo wznawiamy też konferencje chrzcielne dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka. Odbywać się one będą w pierwsze środy miesiąca o godz. 18:40 w kościele. Wszystkich rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć chrzest jeszcze w tym roku, zapraszamy w najbliższą środę na taką właśnie jedną konferencję.
  • W zakrystii są już do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód przeznaczony jest na finansowanie wakacyjnego wypoczynku oraz pomoc dla biednych dzieci organizowaną przez naszą diecezjalną Caritas. Serdecznie dziękujemy.
  • Dziś po mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich na adwentowy wieczór uwielbienia. Wspólną modlitwą rozpocznijmy ten wyjątkowy adwentowy czas przygotowania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  • Także dziś po mszy św. o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (rok II) w naszej kawiarence.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku „Idziemy” – „Podatki po nowemu” – nowemu systemowi podatkowemu w Polsce przygląda się Kazimierz Dadak.
  • Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad sanitarnych wewnątrz kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.