Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Adwentu - 20 grudnia 2020 r.

•   W czasie Mszy Świętych i nabożeństw obowiązuje limit osób w kościele. Prosimy również o siadanie w wyznaczonych miejscach. Obowiązuje bezwzględne zakrywanie maseczką nosa i ust.
  •   Dzisiaj, w naszej Parafii rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ojciec Zbigniew – Redemptorysta. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach Świętych oraz w poniedziałek i we wtorek na Mszach o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Przypominamy, że spowiedź będzie na pół godziny przed Mszami.
  •   Po Mszy Świętej o godz. 10:30, zapraszamy Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, na krótkie spotkanie organizacyjne.
  •   W środę Msza Święta zbiorowa o godz. 18:00. Intencje wraz z ofiarą, możemy składać w kancelarii lub zakrystii.
  •   W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze Święte tylko rano, o godz. 7:00, 7:30 i 8:00. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  •   Pasterka w kościele rozpocznie się tradycyjnie o północy. Ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Pasterka w Zegrzu Południowym o godz. 23:00.
  •   W piątek, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00. Msza Święta w Zegrzu Południowym o godz. 7:30. Tego dnia , z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.
  •   W sobotę, w Święto Św. Szczepana, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.
  •   Zachęcamy wszystkie Małżeństwa, obchodzące okrągłe jubileusze zawarcia Sakramentu Małżeństwa, o zgłaszanie się do kancelarii lub zakrystii. Uroczysta Msza Święta z błogosławieństwem małżeństw jubileuszowych, będzie sprawowana 27 grudnia, w Niedzielę Świętej Rodziny o godz. 12:00.
  • Rozwiązanie Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową nastąpi 27 grudnia na Mszy Świętej o godz. 10:30. Do tego czasu zapraszamy do podziwiania różnych konstrukcji szopek, w ołtarzu bocznym Matki Bożej. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym za wysiłek, który włożyli w to dzieło.
  •  Do naszej Parafii przybyło Światło z Betlejem, które będzie można zabrać do swojego domu, aby towarzyszyło nam w rodzinnych obchodach Świąt Bożego Narodzenia.
  • Służba Liturgiczna rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dochód z ofiar składanych na ten cel zasili Fundusz dziecięcy. Bardzo dziękujemy  za każdą życzliwą ofiarę dla dzieci i młodzieży, w tym trudnym czasie.
  • Świece „Caritas” są do nabycia w zakrystii.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  DODATKOWE

•  Trwa rejestracja online, dzieci z klas 3 do I Komunii Świętej w 2021 roku. Zakładamy, że uroczystość komunijna odbędzie się 16 maja, dla Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Wieliszewie o godz. 10:15, a dla szkoły Podstawowej w Łajskach o godz. 12:00. Formularz rejestracyjny oraz informacje dostępne online, będą podane przez katechetów w dziennikach elektronicznych.
  • Informujemy, że w związku z panującą pandemią, Kancelaria parafialna pracuje w systemie hybrydowym. Na bieżąco są załatwiane sprawy pilne, np. pogrzeby, chrzty, a wszelkie prośby o zaświadczenia, odpisy  dokumentów, i. in., prosimy kierować drogą telefoniczną lub mailową na adres Parafii. Po wystawieniu dokumentów, będzie można je odebrać w kancelarii bez zbędnego oczekiwania. Telefon kancelaryjny jest czynny w godzinach pracy kancelarii tj. od 17 do 18.
  • Grupę przygotowującą się do Bierzmowania (rok 1), zapraszamy do ks. Michała po odbiór indeksów i deklaracji.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w wersji elektronicznej i papierowej.