Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu - 10 kwietnia 2022 r.

• Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Schola i ministranci rozprowadzają palmy. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz scholii i ministrantów.
  • We wtorek o godz. 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • Spowiadamy do środy podczas mszy świętych. W czasie Triduum Paschalnego spowiedzi już nie będzie. Również kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko do środy.
  • W Wielki Czwartek nie będzie mszy św. porannej. O godz. 18:00 msza św. Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i możliwość adoracji do godz. 21:00.
  • Wielki Piątek jest dniem, w którym Kościół nie sprawuje mszy św. Od godz. 8:00 możliwość adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Grobu i możliwość adoracji do godz. 21:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  • W Wielką Sobotę adoracja od godz. 8:00. Ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9:00 do 15:00, w kaplicy w Zegrzu Południowym o godz. 8:45, w Domu Ogrodnika w Michałowie-Reginowie o 9:20 i w Domu Kultury w Łajskach o godz. 10:00. O godz. 18:00 w kościele Wigilia Paschalna, przynosimy do kościoła świece aby odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Liturgia Wigilii Paschalnej jest już świętowaniem Zmartwychwstania Pańskiego dlatego po jej zakończeniu nie będzie adoracji Pana Jezusa w Grobie.
  • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6:00. Zapraszamy asystę procesyjną: ministrantów, bielanki, Strażaków oraz wszystkich Parafian i Gości. W Zegrzu Południowym msza św. rezurekcyjna o godz. 7:00.
  • W poniedziałek wielkanocny msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Czekając na Zmartwychwstanie” – Czy uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych jest wystarczającym przygotowaniem do Świąt Paschalnych? – omawia Bp Romuald Kamiński ordynariusz naszej diecezji.