Ogłoszenia Parafialne XXXI Niedziela Zwykła - 31 października 2021 r.

• Dziś po mszy św. wieczornej ostatnie już nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w październiku do wspólnej modlitwy zanoszonej za pośrednictwem Matki Bożej.
  • Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i po południu o godz. 17:00. O godz. 12:00 zostanie odprawiona msza św. w kaplicy na naszym parafialnym cmentarzu po czym przejdziemy w procesji po terenie cmentarza modląc się za naszych bliskich zmarłych. O godz. 15:00 zapraszamy na wspólną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu komunalnym. Dnia 2 listopada, w Dniu Zadusznym msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Przed mszą św. wieczorną procesja żałobna wewnątrz kościoła a później msza św. zbiorowa w intencji wszystkich zmarłych polecanych w naszych wypominkach.
  • W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. oraz modlitwa w intencjach wskazanych przez Ojca Świętego. Dodatkowo należy nawiedzić cmentarz grzebalny i pomodlić się w intencji zmarłych.
  • W środę nowenna do MB. Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek po mszy świętej wieczornej do godz. 20:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano podczas mszy św. o godz. 7:00 oraz po południu od godz. 17:00. Po mszy św. o godz. 18:00 pomodlimy się litanią do Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszej Maryi Panny.
  • Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki.
  • W ostatnim czasie wpłynęły cztery ofiary na konto bankowe parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie działalności parafii i przygotowanie do wznowienia inwestycji.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Prawda o czyśćcu” – Jak możemy pomagać duszom w opuszczeniu czyśćca – opowiada ks. Tomasz Nowaczek.
  • Z racji na dynamiczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad sanitarnych wewnątrz kościoła. Wchodząc należy zdezynfekować dłonie oraz mieć zasłonięte usta i nos maseczką. Dziękujemy za zrozumienie.