Zapraszamy na koncert muzyki sakralnej, który odbędzie się w naszym kościele parafialnym w niedzielę 17 marca po wieczornej mszy świętej, czyli około godz.18.00. ZESPÓŁ KAMERALNY ,,ARDENTIS,” w składzie: Halina Krasińska-sopran I, Dorota Bonisławska-sopran II, Beata Kram-alt oraz Mariusz Kram-bas wykona dla nas utwory wybitnych kompozytorów, takich jak J.S. Bach, W. A. Mozart, S. Moniuszko, F. Nowowiejski, T. Albinoni i Wacław z Szamotuł. W pierwszej części koncertu usłyszymy pieśni pokutne, natomiast w drugiej części, którą rozpocznie UROCZYSTY ŚPIEW NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, pt. ,,LETARE JERUZALEM,” znajdą się utwory o treści pasyjnej opiewające MĘKĘ PAŃSKĄ.
Zespół jest zdobywcą III miejsca na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, w kategorii "Zespoły wokalne - dorośli" w 2012r. oraz I miejsca na warszawskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w 2011r. Powstał w 2009r. Tworzy go czworo zapaleńców, dla których śpiew jest wspaniałą formą spędzania czasu. Artystycznym polem działalności Zespołu jest przede wszystkim muzyka sakralna wszystkich epok, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki dawnej, choć utwory świeckie także nie są mu obce. Na szeroki repertuar zespołu składają się utwory religijne i świeckie wybitnych kompozytorów od czasów średniowiecza po współczesność (G.P. Palestrina, M. Gomółka, J. Pachelbel, H. Purcell, W.A. Bach, Mozart, F. J. Haydn, S. Moniuszko, A. Szaliński, F. Nowowiejski).
Serdecznie zapraszamy wszystkich MIŁOŚNIKÓW MUZYKI SAKRALNEJ. Wstęp wolny:)