Dziś odwiedziło naszą parafię Radio Warszawa (106,2 FM). Celem tych odwiedzin jest zachęcenie Parafian do słuchania i czytania Katolickich Mediów oraz do promowania naszej parafii w radiu diecezjalnym. Ksiądz Mariusz Wedziuk, dyrektor programowy Radia głosił w czasie każdej Mszy św. kazanie, w którym nawiązał do dzisiejszej uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata i opowiedział o różnych formach czczenia naszego Zbawiciela, (np. o gigantycznej figurze Chrystusa w Lizbonie – votum wdzięczności za oszczędzenie Portugalii od zklęski II Wojny Światowej) oraz o Jego wielkiej Miłości do człowieka. Przypomniał nam jak ważna jest Prawda w naszym życiu, prawda, z której współczesny świat tak łatwo rezygnuje w imię zysku i własnych interesów. Ksiądz Dyrektor przedstawił podstawowe cele wszelkich mediów, którymi są: informowanie, edukowanie oraz dostarczanie rozrywki. Media Katolickie założyły sobie jeszcze jeden cel – formowanie słuchaczy i czytelników, i o to formowanie właśnie bardzo dba redakcja Radia Warszawa. Ksiądz Dyrektor przedstawił też po krótce profil Radia Warszawa polecając szczególnie niektóre programy. Wraz z Księdzem Wedziukiem przybył do Parafii p. Damian Wilczyński, reporter Radia, który przez całą niedzielę zbierał tzw. „dźwięki” czyli nagrywał fragmenty mszy świętych, np. śpiewów, oraz przeprowadzał krótkie wywiady z Parafianami. Te materiały zostaną wykorzystane w czasie audycji „Portret parafii” dziś, o godzinie 20.15, na którą zaproszony jest Ksiądz Proboszcz Grzegorz Kucharski wraz z grupą przedstawicieli naszej Parafii. Nie zapomnijmy włączyć odbiorników na czas i ustawić na właściwej częstotliwości! W czasie audycji odbędzie się konkurs dla słuchaczy, w którym będzie można wygrać drobne upominki.

Audycji można także słuchać  na stronie internetowej Radia Warszawa http://radiowarszawa.com.pl/radio-warszawa-sluchaj-on-line/