Przejdź do treści

Warszawsko-Praskie Mistrzostwa w piłce nożnej rozstrzygnięte! Drużyna z naszej parafii (składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej w Łajskach) zdobyła tytuł wicemistrzów diecezji w kategorii szkoły podstawowe.

12 maja w Otwocku odbyły się rozgrywki Fazy Grupowej Mistrzostw. Do Fazy Pucharowej, która wyłoniła Mistrza Diecezji w kategorii Szkoły Podstawowe awansowały następujące drużyny:

- GRECJA (Parafia Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku)

- ROSJA (Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie)

- NIEMCY (Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie)

- DANIA (Parafia św. Rodziny w Warszawie - Zaciszu)

- HISZPANIA (Parafia NSPJ w Warszawie - Starej Miłośnie)

- CHORWACJA (Parafia Wniebowzięcia NMP w Warszawie - Zerzniu)

- FRANCJA (Parafia św. Brata Alberta w Warszawie - Wesołej-Zielonej)

- ANGLIA (Parafia św. Karola Boromeusza w Warszawie - Las)

Faza Pucharowa odbyła się 9 czerwca 2012 r. w Jabłonnie na miejscowym "Orliku." Chłopcy, jako Rosja rozegrali w sumie trzy mecze. W ćwierćfinale wygrali z Niemcami 3:0, w półfinale pokonali Hiszpanię 3:1. W finale niewiele zabrakło naszym do zwycięstwa. Niestety przegrali z „Grecją” 4:2.

Wielkie gratulacje dla Wicemistrzów! Cieszymy się, że mamy takich utalentowanych Piłkarzy w naszej Parafii. Dziękujemy Księdzu Zbigniewowi za opiekę nad Drużyną w czasie rozgrywek.