W niedzielę, 12 sierpnia, obchodziliśmy uroczystość 50 rocznicy poświęcenia naszej Świątyni Wieliszewskiej. Uroczystej mszy świętej przewodniczył Pasterz naszej diecezji, Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser, który przybył do naszej świątyni chwilę przed południem i został serdecznie powitany przez Proboszcza oraz przedstawicieli Rady Parafialnej i wspólnot. Ksiądz Arcybiskup wygłosił także kazanie, w którym pokrótce streścił historię naszej parafii, wspominając kilkanaście nazwisk, między innymi; Sługi Bożego, kardynała Stefana Wyszyńskiego, który obecną świątynię poświęcił, oraz księdza Prałata Feliksa Nowaka, który, wiernie wspierany przez swoich parafian, dokończył dzieła budowy. Duszpasterz Warszawsko-Praski przypomniał słuchającym, że jesteśmy tak bardzo cenni w oczach Boga, że uczynił każdego z nas świątynią Ducha Świętego. Podkreślił, że parafia, to nie tylko budynek kościoła ale cała wspólnota ludzi wierzących, a to oznacza, że każdy z nas, nie tylko Proboszcz, jest odpowiedzialny za rozwój i wygląd naszej Parafii.

Na zakończenie mszy świętej złożono kwiaty, symbolizujące pamięć i wdzięczność, pod tablicą pamiątkową Księdza Prałata Feliksa Nowaka.

Wielu zaprzyjaźnionych i związanych z parafią kapłanów przybyło tego dnia do naszego kościoła. Między innymi, stawili się: ks. kanonik Marek Janicki (poprzedni proboszcz naszej parafii); ks. prałat Lucjan Szcześniak (dziekan naszego dekanatu); ks. Prałat Leszek Kołoniecki (proboszcz z Chotomowa); ks. Kanonik Władysław Trojanowski (dziekan z Tłuszcza); ks. Prałat Tadeusz Wasiluk (proboszcz z parafii w Jabłonnie); ks. Krzysztof Krupa (proboszcz z parafii w Skrzeszewie);; ks. prałat płk Sławomir Żarski (proboszcz parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Józefa Oblubieńca w Legionowie); ks. prałat Witold Och (proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie); ks. Grzegorz Jankowski (wywodzący sie z naszej parafii); ks. Piotr Jędrzejewski (proboszcz parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym); ks. Tomasz Chciałowski (proboszcz parafii pw NMP Fatimskiej w Legionowie i były wikariusz naszej parafii). Wraz z Księdzem Arcybiskupem przybyli: ks. Grzegorz Sławiński (sekretarz ks. Abp) oraz asystujący jego eminencji, ks. diakon Marcin Skolasiński. Nie zabrakło też wśród duchownych ks. Pawła Białobrzeskiego (wikariusza naszej parafii), który, wraz z naszym Proboszczem czuwał nad tym, by każdy znalazł się we właściwym miejscu o właściwym czasie w trakcie całej uroczystości.

Przybyli też przedstawiciele samorządu, z wójtem, panem Pawłem Kownackim na czele, przedstawiciele wspólnot parafialnych, działające na terenie Gminy Chóry („Belcanto” i „Marzenie”), które pod batutą pana Stanisława Kmieciaka pięknym śpiewem uświetniły uroczystość, oraz sponsorzy. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również autora monografii pan Krzysztofa Klimaszewskiego: „Kościół w Wieliszewie. Historia parafii,” (której OSTATNIE EGZEMPLARZE są jeszcze do nabycia w kancelarii parafialnej). Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki uhonorował obecnego Księdza proboszcza Grzegorza Kucharskiego pamiątkową tablicą. Poprzedniemu, wieloletniemu pasterzowi parafii, księdzu Markowi Janickiemu, oraz autorowi książek o wieliszewskim kościele, panu Krzysztofowi Klimaszewskiemu pan Wójt w dowód uznania wręczył wiązanki kwiatów.