W poniedziałek, 3 września, uroczystą mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jak co roku pierwszego dnia szkoły uczciliśmy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na Mszy świętej stawiły się poczty sztandarowe wszystkich szkół działających na terenie naszej gminy. Nie zabrakło też przedstawicieli władz lokalnych, żołnierzy, policjantów i strażaków, a nawet wojskowej orkiestry dętej. Po Eucharystii udaliśmy się na miejscowy cmentarz, aby wziąć udział w Apelu Poległych.
Kochani rodzice, rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Pamiętajcie, że czas edukacji szkolnej to bardzo ważny etap w życiu dziecka. Pomyślcie o tym, jak się czuje Wasza pociecha przestępując progi szkoły? Porozmawiajcie o wartościach, jakie powinny im towarzyszyć każdego dnia. Nowe podręczniki, przybory szkolne są ważne, ale nie powinny przysłaniać tego co najważniejsze.
„Chrystus objawia się w pełni człowieka samemu człowiekowi, czyni to najpierw w rodzinie i poprzez rodzinę, w której zechciał narodzić się by wzrastać. Wiadomo , że Odkupiciel znaczną część życia pozostawał będąc posłusznym jako Syn Człowieczy swej Matce Maryi i Józefowi cieśli. Człowiek, jak i rodzina są drogą Kościoła.” Właśnie te słowa Jana Pawła II powinny przypominać nam o roli Rodziny w życiu młodego człowieka.
Drodzy Rodzice, jeśli chcecie dać swoim dzieciom wsparcie duchowe, przystąpcie do wspólnej modlitwy różańcowej rodziców za dzieci, która nie jest trudnym do zrealizowania zobowiązaniem (jeden dziesiątek różańca dziennie), a otacza Wasze pociechy duża dawką modlitwy CODZIENNIE (wszystkie informacje na stronie naszej parafialnej).