W niedzielę 30 września, w czasie mszy świętej o godzinie 17.00 młodzież klas pierwszych liceum przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk J.E.Ks. Bp Marka Solarczyka, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Wraz z ks. Biskupem przybył na tę piękną uroczystość Ks. Emil Parafiniuk, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Pięćdziesięciu siedmiu młodych ludzi przez ponad dwa lata przygotowywało się do tego wydarzenia. Ofiarnie pomagał im w tym ks. Paweł Białobrzeski, oraz dwunastu animatorów z grupy oazowej naszej parafii (Dominika Klimkiewicz, Małgorzata Chodakowska, Małgorzata Czajkowska, Katarzyna Klimkiewicz, Anna Rybak, Karolina Pustelnik, Karolina Bożym, Patryk Makowski, Maciek Kurek, Michał Grzybowski, Ewa Tytkowska oraz Paweł Dziekoński). Przygotowanie polegało na spotkaniach raz w miesiącu w małych grupach, na katechezach i wspólnym dzieleniu. Młodzież, wraz z ks. Pawłem i animatorami wyjechała też w góry na kilkudniowy wyjazd rekolekcyjno - integracyjny oraz przeżyła dzień skupienia przed bierzmowaniem w Choszczówce. Każdy z animatorów otrzymał w ramach podziękowania książkę ks. Marka Drzewieckiego “Dorastanie do świętości.” Warto wspomnieć, że kandydaci do bierzmowania byli przez ostatni rok objęci szczególna indywidualną modlitwą w ramach projektu diecezjalnego „Kościół naszym Domem.”

Ksiądz Biskup został powitany przez przedstawicieli bierzmowanych, rodziców młodzieży, grup parafialnych oraz księdza Proboszcza. Młodzież włączyła się czynnie w oprawę liturgiczną (pięknie przeczytano czytania, zaśpiewano psalm, przyniesiono dary ofiarne oraz przeczytano komentarze i modlitwę powszechną). Oprócz Kapłanów z naszej parafii w uroczystości udział wzięło również pięciu Księży z naszego legionowskiego dekanatu: ks. prałat Lucjan Szcześniak, ks. Prałat Witold Och, ks. Prałat Leszek Kołoniecki, ks. Tomasz Chciałowski oraz ks. Krzysztof Krupa w sąsiedniego, Nowodworskiego dekanatu. Uroczystość uświetnił swym pięknym śpiewem chór Belcanto pod batutą pan Stanisława Kmieciaka.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie młodzieży oraz samej uroczystości ks. Proboszcz wyraził swoją wdzięczność. Pamiętamy o nich, oraz o naszej drogiej młodzieży w październikowej modlitwie różańcowej.