Serdecznie zapraszamy na Czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
W Nim … usłyszeliście słowo prawdy… uwierzyliście i zostaliście naznaczeni pieczęcią Ducha Świętego, który był obiecany.” Ef 1,13.
Te słowa przypominają nam o szczególnym wydarzeniu, które wypełniło obietnicę Chrystusa.
Zesłanie Ducha Świętego uważane jest za początek kościoła. W tym dniu apostołowie przemówili różnymi językami. Ludzie zdołali symbolicznie przełamać wszystkie bariery i zjednoczyć się w Duchu Świętym. Ten szczególny dzień nazywamy Pięćdziesiątnicą, potocznie Zielonymi Świątkami. Jest to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych przez chrześcijan na pamiątkę niezwykłego wydarzenia w 50 dni po Wielkanocy.
Tak jak niegdyś Apostołowie, pragniemy trwać na modlitwie z całym Kościołem Chrystusa. Zapraszamy wszystkich pragnąc wspólnie modlić się, uwielbiać Boga i dostąpić obfitości łask Ducha Świętego.

Program czuwania:
19.30 Zawiązanie wspólnoty.
19.40 Modlitwa wielbiąca.
20.10 Świadectwa.
20.30 Konferencja „Charyzmat posługi w Kościele”
21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
21.30 Modlitwa wstawiennicza.
22.00 Msza św. koncelebrowana.
23.00 Agapa.
Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego świętowania.
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Góra Tabor” i Oaza Młodzieżowa wraz z Księżmi opiekunami.