Odpust parafialny w tym roku przypadł w niedzielę 7 października, dokładnie w Święto NMP Różańcowej. Uroczystą mszę świętą o godz. 12 odprawił zaprzyjaźniony z Parafią ks. Prof. Krzysztof Chodkowski, kazanie wygłosił ks. Piotr Jędrzejewski, proboszcz parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym, również wiernie towarzyszący nam przy różnych uroczystościach parafialnych. Ksiądz Piotr pokrótce przedstawił historię święta Matki Bożej, które zapoczątkowano w 16 wieku, oraz pochodzenie modlitwy różańcowej. Kapłan zachęcił wiernych do naśladowania Maryi, wiernie wpatrzonej w oblicze Jezusa i doskonale spełniającej wolę Boga w Swoim życiu. Zaznaczył, że modlitwa różańcowa, szczególnie umiłowana przez Papieża Polaka, bł. Jana Pawła II, jest doskonałym sposobem na właściwe ustawienie hierarchii wartości w naszym życiu i skoncentrowanie się na dniu dzisiejszym. Dzięki rozważaniu tajemnic różańca możemy skupić się na Bożym DZISIAJ, przeszłość polecając Bożemu Miłosierdziu a przyszłość poddając woli Boga Ojca.