OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – dn. 5 września 2021 r.

• We wtorek nowenna do św. Michała Archanioła o godz. 18:00, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz msza święta w intencji zbiorowej.
  • W czwartek po mszy świętej wieczornej do godz. 20:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  • Od piątku rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością beatyfikacji Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Codziennie, do przyszłej niedzieli, po mszy św. wieczornej modlimy się specjalnie przygotowanymi tekstami oczekując na to wyjątkowe wydarzenie.
  • Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki.
  • Ks. Jacek zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów na pierwsze powakacyjne spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 9:30.
  • Po mszy św. ministranci zbierać będą ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Dziękujemy za ofiarność na ten jakże ważny cel. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego seminarium duchownego.
  • W przyszłą niedzielę, 12 września, Ks. Michał zaprasza kandydatów, którzy już  niebawem przyjmą sakrament bierzmowania na mszę św. o godz. 17:00 a po niej na spotkanie organizacyjne.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku Idziemy – „Wiara Bratanków” – Czym różni się sytuacja Kościoła na Węgrzech od tej w naszej ojczyźnie? – opowiada ambasador Węgier w Polsce Orsolya Zsuzsanna Kovacs. „Męczennicy Eucharystii i jedności” – Historię dwóch kapłanów: proboszcza i wikariusza, zamordowanych bestialsko przez Niemców – przypomina Justyna Zacharek. Gorąco zachęcamy do czytania.
  • Za tydzień, w niedzielę 12 września, przeżywać będziemy święto Gminy Wieliszew. Wraz z Panem Wójtem Pawłem Kownackim zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach, które rozpoczną się mszą św. dożynkową w naszym kościele o godz. 10:30.
  • Informujemy, że dn. 13 września w Przychodni Lekarskiej „Bermed” przy ul. Niepodległości 85 w Wieliszewie odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Koszt jednego badania to 55 zł. Zapisy wyłącznie telefoniczne pod nr 22 782 23 85.