Ogłoszenia Parafialne IX Niedziela Zwykła - 30 maja 2021 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

• W czasie Mszy Świętych i nabożeństw obowiązuje limit osób w kościele (1 osoba na 15 m2 powierzchni, przy 1,5 metrowych odstępach). Obowiązuje bezwzględne zakrywanie maseczką nosa i ust.
  • W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe, a od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
  • We wtorek Nowenna do św. Michała Archanioła o godz. 18:00.
  • W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza Święta z intencją zbiorową. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz.: 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech Ołtarzy.
  • Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, na terenie przykościelnym, w dniu 03 czerwca, na Mszę Świętą o godz. 11:00:

ołtarz I – Łajski, przy Krzyżu misyjnym,

ołtarz II – Komornica, w lewym narożniku od strony jeziora,

ołtarz III – Wieliszew, w prawym narożniku od strony plebanii, ołtarz przygotowuje Młodzież Parafialna

ołtarz IV – Michałów-Reginów, przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II.

Tematy ołtarzy są związane z osobą ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

• W oktawie Bożego Ciała, Msza Święta wieczorna będzie połączona z Nieszporami i procesją eucharystyczną.
  • Prosimy o przynoszenie ususzonych kwiatów dla bielanek do sypania w procesji Bożego Ciała. Dzieci, które chcą sypać kwiatki na procesji oraz w oktawie zapraszamy na procesje w białym stroju.
  • W piątek 4 czerwca, Pierwszy Piątek Miesiąca, spowiedź rano i od godz. 16:30. Informujemy, że w tym dniu kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.
  • Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę Niepokalanów – Czerwińsk, w sobotę 5 czerwca, koszt: 35 zł. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9:00. Zapisy i informacje w zakrystii lub w kancelarii u ks. Łukasza.
  • W przyszłą niedzielę 6 czerwca, o godz. 12:00 nasz Parafianin diakon Marcin Franciszek Jaromij, odprawi Mszę Świętą Prymicyjną, po przyjętych święceniach Prezbiteratu i udzieli wszystkim zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa. Polecamy modlitwie Parafian osobę przyszłego Kapłana. Ofiary zbierane do puszek w tę niedzielę, będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Osoby zapisane na pielgrzymkę do Portugalii proszone są o kontakt z ks. Łukaszem.
  • Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny i czerwcowe do Serca Pana Jezusa są sprawowane w naszym kościele, w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 17:00.
  • Odnowa w Duchu Świętym Dekanatu Legionowskiego, zaprasza na Dzień Skupienia dla małżeństw „Bigos Małżeński” z J. i N. Dawidczykami dnia 12 czerwca 2021 r. w godz. 9.00-14.00. Spotkanie odbędzie się w Parafii Matki Bożej Fatimskiej, ul. Orląt Lwowskich 8 w Legionowie, koszt 20 zł od osoby (napoje, ciastka i opieka nad dziećmi zapewnione). Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 31 maja – szczegóły w gablocie z ogłoszeniami oraz na zaproszeniach, na stoliku przy zakrystii.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w wersji elektronicznej i papierowej.