Ogłoszenia Parafialne XXXII Niedziela Zwykła - 7 listopada 2021 r.

• Odpust zupełny, który ustanowiony był na osiem pierwszych dni listopada, w tym roku podobnie jak w ubiegłym przeniesiony jest na cały listopad - można wybrać dowolne 8 dni listopada, w których możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. oraz modlitwa w intencjach wskazanych przez Ojca Świętego. Dodatkowo należy nawiedzić cmentarz grzebalny i pomodlić się w intencji zmarłych
  • Od jutra rozpocznie też roznoszenie opłatków wigilijnych do naszych domów pan organista Stanisław Kmieciak. Opłatki są już poświęcone. Prosimy o zachowanie przy tej czynności obowiązujących zasad sanitarnych.
  • We wtorek, 9 listopada, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie katedry lub konkatedry i odmówienie tam Ojcze nasz i Wyznania Wiary.
  • We wtorek o 18:00 nowenna do św. Michała Archanioła a w środę do MB. Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek, dn. 11 listopada, obchodzić będziemy 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do wywieszenia na domach flag państwowych i włączenie się w nasze gminne uroczystości. W naszym kościele msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 17:00. Po mszy świętej wieczornej ok. godz. 17:30 wraz z Panem Wójtem Pawłem Kownackim zapraszamy do wysłuchania koncertu pt. „Pejzaż Polski”. Wystąpią: Aleksandra Żakiewicz – sopran, Anna Przybysz – organy i Magdalena Maniewska – obój. Usłyszymy utwory największych polskich kompozytorów, m.in.: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego i Michała Kleofasa Ogińskiego. Serdecznie zapraszamy.
  • Z racji na koncert, po mszy św. wieczornej, wyjątkowo nie będzie w tym dniu adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Rodziców i dzieci klas 3., które rozpoczynają w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy na mszę św. za tydzień, w niedzielę (14 listopada) na godz. 10:30. Po mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele.
  • Za tydzień też będziemy zbierać ofiary do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii. Zachęcamy szczególnie do regularnej lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
  • Przypominamy też o obowiązku przestrzegania zasad sanitarnych wewnątrz kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.