Ogłoszenia Parafialne VIII Niedziela Zwykła - 27 lutego 2022 r.

• We wtorek o godz. 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta  w intencji zbiorowej.
  • W czwartek wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30, od godz. 20:00 do 20:30 możliwość spowiedzi.
  • Dziś po mszy św. wieczornej, Ks. Michał zaprasza na kolejne spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • W środę rozpoczniemy wielki post. W Popielec msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Po mszy św. wieczornej konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
  • Grupy i osoby, które pobrały do wypełnienia ankiety synodalne, prosimy o ich zwrot najpóźniej do środy popielcowej do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • W czasie wielkiego postu w każdy piątek drogi krzyżowe dla dzieci o 17:15, dla dorosłych o 19:00. W niedziele wielkiego postu nabożeństwo gorzkich żali bezpośrednio przed mszą św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano podczas mszy św. o godz. 7:00 oraz po południu od godz. 17:20. Po mszy św. o godz. 18:00 pomodlimy się litanią do Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszej Maryi Panny.
  • W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 w kościele modlitwy pierwszych sobót miesiąca.
  • Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki.
  • W najbliższym tygodniu, we wtorek i środę popielcową są jeszcze wolne intencje mszalne.
  • Dziś i w środę popielcową po każdej mszy św. zbierać będziemy ofiary do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z objętej wojną Ukrainy.
  • Nasza gmina również włącza się aktywnie w pomoc uchodźcom. Przygotowane są dla nich miejsca noclegowe w salach gimnastycznych i stołówkach. Prowadzona jest także zbiórka darów. Środki higieniczne i artykuły spożywcze można przynosić dziś do naszej hali sportowej w godz. 10:00 – 18:00. W sprawie przynoszenia darów w terminie późniejszym proszę kontaktować się z p. Anetą Szkolniak z naszej kawiarenki. Gmina będzie przekazywać te dary do punktów, w których uchodźcy będą rozlokowani.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Święty i grzeszny” – czym jest Kościół i jaka jest jego istota naucza emerytowany papież Benedykt XVI.