Ogłoszenia Parafialne XXXIV Niedziela Zwykła - 21 listopada 2021 r.

• Dziś ostatnia już niedziela roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dziś za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za tydzień rozpoczniemy już adwent.
  • Ofiarami składanymi dziś na tacę wspieramy nasze diecezjalne seminarium duchowne.
  • We wtorek o 18:00 nowenna do św. Michała Archanioła a w środę do MB. Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 20:30.
  • W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać ze strony internetowej naszej diecezji (dw-p.pl). Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Wypełnione ankiety można przynieść do kancelarii parafialnej lub wysłać przez internet. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.
  • Za tydzień po mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich na adwentowy wieczór uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
  • Również za tydzień, po mszy św. o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (rok II) w naszej kawiarence.
  • W związku z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego dziś po każdej mszy św. zbieramy ofiary do puszek na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej oraz na długotrwały proces integracji uchodźców, którzy już znajdują się w Polsce. Dziękujemy za wsparcie.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku „Idziemy” – „Granica coraz gorętsza” – sytuacji na naszej wschodniej granicy przygląda się Piotr Kościński.
  • Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad sanitarnych wewnątrz kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.