Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu - 27 marca 2022 r.

• Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je dla nas Ks. Daniel Ciulkin z Archidiecezji Białostockiej, kapelan Zakładu Karnego w Białymstoku, którego serdecznie witamy. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dziś wg zwykłego porządku. Od poniedziałku do środy msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 19:30. Spowiadamy podczas mszy św. oraz po południu od godz. 17:30. Msza św. rekolekcyjna w kaplicy w Zegrzu Płd. w czwartek, 31 marca, o godz. 18:00. Rekolekcje w szkołach odbędą się wg programu podanego uczniom przez katechetów. Prosimy nie odkładać spowiedzi wielkanocnej na czas późniejszy. Przed świętami nie będziemy już organizować dodatkowego dnia spowiedzi. W czasie rekolekcji, w środę, są jeszcze wolne intencje mszalne.
  • Dziś po mszy św. o godz. 17:00 Ks. Michał zaprasza na spotkanie kandydatów drugiego roku przygotowania.
  • W czasie wielkiego postu w każdy piątek drogi krzyżowe dla dzieci o 17:15, dla dorosłych o 19:00. W niedziele nabożeństwo gorzkich żali bezpośrednio przed mszą św. o godz. 17:00.
  • W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Uzyskany dochód Caritas przeznaczy na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
  • W piątek o godz. 15:00 miało miejsce ponowne poświecenie krzyża stojącego przy ul. Kościelnej. Krzyż został przeniesiony o kilka metrów z powodu budowy ronda. Gościem honorowym był Ks. Prałat Grzegorz Kucharski, dziekan naszego dekanatu, który dokonał poświęcenia. Obecni byli nasi parafianie, pan sołtys Ludwik Żołek, a także młodzieżowa drużyna naszej wieliszewskiej Straży Pożarnej. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy aktywie włączyli się w przeniesienie krzyża, odnowili ogrodzenie, wyłożyli kostką teren wokół krzyża i przystroili go.
  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Co znaczy Nie zabijaj?” – Jak pogodzić prawa wojny z przykazaniem miłości nieprzyjaciół – odpowiada o. Jacek Salij. Jest też jeszcze kilka egzemplarzy ostatniego numeru watykańskiego L’Osservatore Romano.