Ogłoszenia Parafialne X Niedziela Zwykła - 6 czerwca 2020 r.

• W czasie Mszy Świętych i nabożeństw obowiązuje limit osób w kościele (1 osoba na 15 m2 powierzchni, przy 1,5 metrowych odstępach). Obowiązuje bezwzględne zakrywanie maseczką nosa i ust.
  • Dziś o godz. 12:00 nasz Parafianin ksiądz Marcin Franciszek Jaromij, odprawi Mszę Świętą Prymicyjną oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Dziś zbieramy do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego są odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00 oraz w niedziele po Mszy o godz. 17:00. W oktawie Bożego Ciała, Msza Święta wieczorna będzie połączona z Nieszporami i procesją eucharystyczną. W czwartek 10 czerwca, ostatnie nieszpory i tradycyjne poświecenie wianków.
  • We wtorek Nowenna do św. Michała Archanioła o godz. 18:00.
  • W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza Święta z intencją zbiorową. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii
  • W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca 2021 r. (piątek), w 100-lecie poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa, kolejny raz pragniemy zawierzyć naszą Ojczyznę - Polskę, Bożemu Sercu. Łącząc się z całym Kościołem odnowimy akt zawierzenia na Mszy Świętej o godz. 18:00.           Msze Święte tego dnia będą odprawiane o godz. 7:00, 17:30 i 18:00. Tego dnia z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  • Prosimy o przynoszenie ususzonych kwiatów dla bielanek do sypania w procesji. Dzieci które w oktawie Bożego Ciała, chcą sypać kwiatki, zapraszamy na Msze i procesje o godz. 18:00, w białym stroju.
  • Osoby zapisane na pielgrzymkę do Portugalii proszone są o kontakt z ks. Łukaszem.
  • Od 13 do 20 czerwca w nasza Parafia będzie przeżywała nawiedzenie relikwii błogosławionego Carlo Acutisa której, będzie towarzyszyła wystawa o tym młodym człowieku. 13 czerwca odbędzie się wprowadzenie relikwii, a przez cały dzień na Mszach św. kazania będzie głosił ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Serdecznie zapraszamy, szczególnie osoby młode do zapoznania się z tą wyjątkową postacią naszych czasów.  Będzie można również nabyć książki z biografią oraz modlitewnik.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii.