Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela Zwykła - 22 sierpnia 2021 r.

• W piątek mszą świętą pogrzebową w Katedrze Warszawsko-Praskiej pożegnaliśmy zmarłego ś.p. Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera, ordynariusza naszej diecezji w latach 2008-2017. To on był inicjatorem wykupienia i odrestaurowania domu św. Siostry Faustyny w Ostrówku, czy założenia pierwszego w naszej diecezji okna życia przy domu sióstr Loretanek na warszawskiej Pradze. Niezłomny obrońca życia, lekarz duszy i ciała na długo pozostanie w naszej pamięci. Polecajmy go Panu Bogu w naszych modlitwach.
  • Decyzją Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego, Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej z urzędu proboszcza parafii w Wieliszewie został zwolniony Ks. prał. Jan Strzyż i skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii w Duczkach. Za jego pracę i serce niech Pan Bóg mu wynagrodzi swoimi łaskami i hojnym błogosławieństwem. Funkcję proboszcza, z woli Ks. Biskupa, objął Ks. Jarosław Mazurek.
  • W czwartek, 26 sierpnia, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 17:30 i 18:00.
  • We wtorek nowenna do św. Michała Archanioła o godz. 18:00.
  • W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz msza święta w intencji zbiorowej. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  • W czwartek po mszy świętej wieczornej do godz. 20:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  • W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00-18:00.
  • Przypominamy, że podczas wakacji w niedziele nie ma mszy świętej o godz. 10:30, a w dni powszednie o godz. 7:00.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii.