Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła - 29 sierpnia 2021 r.

• W lipcu, po pięcioletniej posłudze, żegnaliśmy w naszej parafii Ks. Łukasza Króla, który został skierowany do pracy w Wołominie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mu za jego pracę i serce, które bez wątpienia w Wieliszewie pozostawił. Dziś zaś w naszym gronie jest już z nami nowy wikariusz-  Ks. Jacek Ćwil. Przyjmijmy go serdecznie, otoczmy naszą życzliwością i modlitwą.
  • We wtorek nowenna do św. Michała Archanioła o godz. 18:00.
  • W środę rozpoczniemy już nowy rok szkolny. Na uroczystą mszę św. zapraszamy wszystkich na godz. 9:00. Wraz z licznymi pocztami sztandarowymi i delegacjami modlić się będziemy w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli, a także za ofiary II wojny światowej i żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Po mszy św. wraz z kompanią honorową Wojska Polskiego przejdziemy na kwaterę wojenną cmentarza parafialnego gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.
  • O godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz msza święta w intencji zbiorowej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  • W czwartek po mszy świętej wieczornej do godz. 20:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  • Od początku września wracamy do zwykłego porządku sprawowania mszy św. W dni powszednie msze św. odprawiane będą o godz. 7:00, 17:30 i 18:00, zaś w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00 i w kaplicy w Zegrzu Południowym o godz. 7:30.
  • Od środy wracamy też do zwykłego porządku pracy kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-18:00 oraz we wtorki i piątki w godz. 8:00-9:00.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano podczas mszy św. o godz. 7:00 oraz po południu od godz. 16:30. Po mszy św. o godz. 18:00 pomodlimy się litanią do Serca Pana Jezusa.
  • Od piątku rozpoczniemy też nowennę przed uroczystością beatyfikacji Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Codziennie po mszy św. wieczornej modlić się będziemy specjalnie przygotowanymi tekstami oczekując na to wyjątkowe wydarzenie.
  • W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszej Maryi Panny.
  • Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku Idziemy kard. Kazimierz Nycz opowiada o patronie na trudne czasy – Prymasie Tysiąclecia. Jest także artykuł o kryzysie migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej i wiele innych. Zachęcamy do czytania.
  • Informujemy, że dn. 13 września w Przychodni Lekarskiej „Bermed” przy ul. Niepodległości 85 w Wieliszewie odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Koszt jednego badania to 55 zł. Zapisy wyłącznie telefoniczne pod nr 22 782 23 85.