Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła - 12 września 2021 r.

• Dziś o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się uroczystość beatyfikacji Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Zachęcamy do łączności z uczestnikami tego wydarzenia za pośrednictwem mediów.
  • Dziś ofiarami składanymi na tacę wspieramy utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego. Za złożone ofiary dziękujemy.
  • W poniedziałek po mszy świętej wieczornej procesja i Różaniec fatimski, na który przynosimy świece.
  • We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7:00, 17:30, o godz. 18:00 nowenna do św. Michała Archanioła a po niej msza św., o 19:15 msza św. Odnowy w Duchu Św. a po niej modlitwa o uzdrowienie.
  • W środę nowenna do MB. Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek po mszy świętej wieczornej do godz. 20:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  • Dziś Ks. Michał zaprasza kandydatów, którzy już  niebawem przyjmą sakrament bierzmowania na mszę św. o godz. 17:00, a po niej na spotkanie organizacyjne.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku Idziemy – „O nikim nie mówił źle” – o Kard. Stefanie Wyszyńskim opowiada o. Gabriel Bartoszewski, promotor w procesie beatyfikacyjnym. „W płaszczu męczennika” – mało znane wydarzenia z życia Prymasa Tysiąclecia opowiada Ks. Henryk Zieliński.
  • Przeżywamy dziś święto Gminy Wieliszew. Wraz z Panem Wójtem Pawłem Kownackim zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach. Msza św. dożynkowa o godz. 10:30.
  • Z racji na dynamiczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad sanitarnych. Wewnątrz kościoła należy mieć zasłonięte usta i nos maseczką. Dziękujemy za zrozumienie.
  • Od jutra zmianie ulegną godziny pracy kancelarii. Wydłużymy nieco czas przyjmowania interesantów i przesuniemy godziny otwarcia tak aby nie kolidowały z mszami św. odprawianymi w kościele. Kancelaria czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 – 17:20 oraz dodatkowo we wtorek i piątek rano w godz. 8:00 – 9:00.
  • W ostatnim czasie wpłynęły na konto parafialne trzy ofiary, za które składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W tym trudnym czasie pandemii wszystkim jest trudno. Tym bardziej dziękujemy za wsparcie działalności naszej parafii.
  • Za tydzień na mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych naszych najmłodszych uczniów z klas pierwszych.