Przejdź do treści

Ogłoszenia Parafialne XXXIII Niedziela Zwykła - 15 listopada 2020 r.

  • W czasie Mszy Świętych i nabożeństw obowiązuje limit osób w kościele. Prosimy również o siadanie w wyznaczonych miejscach. Obowiązuje bezwzględne zakrywanie maseczką nosa i ust. 
  • Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane na tacę, w dniu dzisiejszym są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msza Święta w intencji Służby Liturgicznej oraz ich Rodzin o godz. 10:30. Tradycyjne mianowania ministranckie zostają przeniesione na inny termin. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu …. Za publiczne odmówienie tego Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W środę Msza Święta zbiorowa o godz. 18:00. Intencje wraz z ofiarą możemy składać w kancelarii lub w zakrystii. W trzecią środę miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 szczególnie Różę różańcową Rodziców za Dzieci.    
  • W czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania.
  • Rozpoczęliśmy rejestrację online, dzieci z klas 3 do I Komunii Świętej. Zakładamy, że w 2021 roku uroczystość komunijna odbędzie się 16 maja, dla Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Wieliszewie o godz. 10:15, a dla szkoły Podstawowej w Łajskach o godz. 12:00. Formularz rejestracyjny oraz informacje dostępne online, będą podane przez katechetów w dziennikach elektronicznych.
  • Decyzją Stolicy Apostolskiej, przez dowolne 8 dni w listopadzie, można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie Cmentarza grzebalnego i modlitwy za Zmarłych. Odpust ten możemy ofiarować za Dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Informujemy, że w związku z panującą pandemią, Kancelaria parafialna pracuje w systemie hybrydowym.  Na bieżąco są załatwiane sprawy pilne, np. pogrzeby, chrzty, a wszelkie prośby  o zaświadczenia, odpisy  dokumentów, i. in., prosimy kierować drogą telefoniczną lub mailową na adres Parafii. Po wystawieniu dokumentów, będzie można je odebrać w kancelarii bez zbędnego oczekiwania. Telefon kancelaryjny jest czynny w godzinach pracy kancelarii tj. od 17 do 18.
  • Grupę przygotowującą się do Bierzmowania (rok 1), zapraszamy do ks. Michała po odbiór indeksów i deklaracji.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w wersji elektronicznej i papierowej.