Pierwszym celem naszej pielgrzymki była Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Różanymstoku, gdzie wzięliśmy udział w części Ogólnopolskiego Kongresu Maryjnego. Po powitaniu wygłoszonym przez Kustosza Sanktuarium ks. Adama Wtulicha obejrzeliśmy film pod tytułem: „Różanystok. Kraina cudów”, który zapoznał nas z historią Sanktuarium i kultu Matki Bożej Różanostockiej. Po projekcji filmu mogliśmy wysłuchać referatu: "Kościół w dłoniach kobiety" wygłoszonego przez siostrę dr Małgorzatę Łukawską FMA, w którym wskazała ona rolę kobiet we wspólnocie Kościoła, rozpoczynając od Matki Jezusa Chrystusa. Następnie Siostry Salezjanki ze Wspólnoty w Różanymstoku poprowadziły modlitwę różańcową, która była bezpośrednim przygotowaniem do Mszy Świętej. Eucharystii o godzinie 12.30 przewodniczył Ksiądz Inspektor Andrzej Wujek, przełożony Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej, w koncelebrze było ponad trzydziestu kapłanów, a  oprawę muzyczną liturgii zapewnił chór i orkiestra z Różanostockiej Bazyliki. Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Inspektor poświęcił złotą różę, jako wotum dziękczynne Matce Bożej Różanostockiej w setną rocznicę powstania Inspektorii św. Stanisława Kostki w Warszawie, dokonał również aktu zawierzenia Matce Bożej wszystkich współbraci i całej warszawskiej inspektorii.

Następnie wyruszyliśmy do Sokółki do kościoła pw. Św. Antoniego Padewskiego - miejsca Cudu Eucharystycznego z 2008 roku. W Domu Pielgrzyma obejrzeliśmy film opowiadający o historii Cudu Eucharystycznego, badaniach i licznych świadectwach osób proszących o łaski, a później mieliśmy czas na prywatną modlitwę przy kaplicy Matki Bożej Różańcowej, przed wystawioną na widok publiczny cząstką Ciała Pańskiego.

W tym dniu mogliśmy oderwać się na chwilę od codziennych zajęć, pogłębić relację z Matką Bożą  i Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem, zaprosić ich do naszego życia. Dziekujemy Księdzu Łukaszowi za organizację pielgrzymki i opiekę w jej trakcie, a wszystkim uczestnikom za wspólne pielgrzymowanie.