Dnia 23 maja 2017 r. Parafia Przemienienia Pańskiego zorganizowała pielgrzymkę dla dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej do Sanktuarium ku czci Matki Boskiej Loretańskiej w Loretto koło Wyszkowa. W Pielgrzymce wzięło udział ponad 150 uczestników – uczniów klas trzecich z rodzicami i babciami oraz ministrantów i bielanek. Zebraliśmy się w Wieliszewie i o godzinie 9.00 pod przewodnictwem Księdza Łukasz Króla wyruszyliśmy w drogę trzema autokarami. Na miejscu dzieci przebrały się w swoje stroje od Pierwszej Komunii i po wysłuchaniu historii Matki Boskiej Loretańskiej i naszego polskiego Loretto uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawianej przez naszych wikariuszy – Księdza Łukasza i Księdza Piotra - w asyście wieliszewskiej służby liturgicznej, prosząc jednocześnie o wstawiennictwo Matki Najświętszej. Po mszy były wspólne zdjęcia, ognisko, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonalds-a na podwieczorek. To był naprawdę wspaniały dzień – dziękujemy.

Ks. Łukasz