21 maja 2019 r. dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej pojechały wraz z rodzicami na pielgrzymkę do Sanktuarium ku czci Matki Boskiej Loretańskiej w Loretto koło Wyszkowa.

W Pielgrzymce wzięli udział uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie z rodzinami, nauczyciele oraz przedstawiciele służby liturgicznej i bielanek naszej parafii.

Wyjechaliśmy tuż po ósmej rano autokarem, kilka osób dołączyło do nas w Loretto. Na miejscu dzieci przebrały się w swoje stroje od Pierwszej Komunii, odwiedziły grotę z figurą Matki Bożej Niepokalanej i uczestniczyły we Mszy św. odprawianej przez Księdza Łukasza w asyście wieliszewskiej służby liturgicznej, prosząc o wstawiennictwo Matki Najświętszej.

Po Mszy św. nadszedł czas na ognisko z kiełbaskami, a w kawiarence prowadzonej przez siostry zakonne można było zjeść lody i napić się kawy czy herbaty. Po posiłku i krótkiej zabawie poszliśmy na wspólny spacer nad Liwiec.  Do Wieliszewa wróciliśmy około godziny 15-ej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, a Księdzu Łukaszowi z zorganizowanie pielgrzymki.