Z pewnością najbardziej spostrzegawczy Parafianie zauważyli zmiany w wyglądzie dachu kościoła  pokrytego w ostatnich dwóch latach miedzią, oraz w temperaturze wewnątrz kościoła, która wzrosła dzięki nowej instalacji grzewczej (podwyższy się znacznie dopiero po wymianie okien na bardziej szczelne - teraz ciepło ucieka szparami). Kto jednak zauważył dużo drobniejsze zmiany dotyczące umiejscowienia i wyglądu pierwszych stacji Drogi Krzyżowej na ścianach naszej świątyni? Wprawdzie do Wielkiego Postu jeszcze daleko, ale już dziś w nawie bocznej, jaśniejące świeżymi kolorami stacje przyciągają uwagę swoim urokiem. Pojawienie się w nowej odsłonie zawdzięczają artystce, która latem tego roku rozpoczęła ich renowację. Odnowienie erygowanej 2 kwietnia 1961roku Świętej Drogi Krzyżowej wymaga profesjonalizmu, delikatności i precyzji, gdyż płaskorzeźby wykonane są z bardzo kruchego materiału. Taka praca jest bardzo czasochłonna i kosztowna, i tak, jak kiedyś znaleźli się fundatorzy poszczególnych stacji, tak dziś potrzeba, by zgłosili się chętni do sfinansowania renowacji. Koszt jednej stacji to 2500 zł, czyli całość przedsięwzięcia wyniesie 35000 zł. Na zakończenie remontu, czyli za kilkanaście miesięcy, planuje się ufundowanie tablicy zawierającej nazwiska zarówno fundatorów stacji, jak i sponsorów renowacji. Dotychczasowe malutkie tabliczki, praktycznie niewidoczne na kruchych ramach tych małych zabytków nie spełniają swojej roli informacyjnej, nie można ich odczytać z daleka. Czy przyjmiesz zaproszenie do włączenia się w to piękne i ważne dzieło? Na dziś zgłosili się sponsorzy do trzech pierwszych stacji.

Z nabożeństwem Drogi Krzyżowej łączą się też szczególne przywileje. Warto zapoznać się z przepięknymi Obietnicami  Zbawiciela dla odprawiających Drogę Krzyżową, które zostały przekazane za pośrednictwem zakonnika Br. Stanisława ze Zgromadzenia Braci Szkolnych w Hiszpanii. Za pobożne odprawianie Drogi Krzyżowej Jezus ofiaruje między innymi: wysłuchanie próśb, życie wieczne, Swoją stałą obecność w naszym życiu, wspomożenie w godzinie śmierci, odpuszczenie wszelkich grzechów, pokój serca i uwolnienie od ognia czyśćcowego.