Schola pw. Św Michała Archanioła ( dawniej „ Czarna Owieczka”) spotyka się na próbach
 w niedzielę o godz. 9.00. Po próbie śpiewamy na chwałę bożą podczas Eucharystii dla dzieci i rodziców o godz. 10.30. Wyjątkiem jest każda I Niedziela miesiąca, kiedy schola nie ma prób i nie śpiewa podczas mszy św.

Opiekunem duchowym scholii jest ks. Łukasz Król.

Osobami prowadzącymi scholę jest p.Teresa Chrzanowska i p.Irena Jacenko.

Osobą współpracującą, odpowiedzialną za sprawy informacyjne jest p.Marta Rutkowska.

Spotkania formacyjne dla scholi i Służby Maryi Niepokalanej odbywają się w piątki o godz. 19.00.

Trochę historii...

W każdą niedzielę na mszy dla dzieci o godz. 10:30 możemy posłuchać radosnych śpiewów scholi dziecięcej.

Grupa powstała we wrześniu 2002 roku i przez kilka lat była prowadzona przez panią Martę Niesłuchowską. Już w roku 2003 schola zdobyła nagrodę specjalną na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Religijnej w Legionowie, a rok później III miejsce w kategorii schola na tej samej imprezie. W roku 2004 wystąpiła wraz z piosenkarką Moniką Grajewską w programie muzycznym w TV TRWAM. W tym samym roku zdobyła III miejsce na Festiwalu Piosenki Partyzanckiej w Szczawie. Podczas pobytu w Wilnie w 2005 roku wystąpiła z koncertem piosenek dla polonii w jednej z podwileńskich parafii. W roku 2006 została zaproszona do „Domu Polonii” w Warszawie, gdzie dała koncert kolęd i pastorałek. Wspomagane duchowo przez niezapomnianego pasterza „Czarnej Owieczki” księdza Jarosława Gawrońskiego dziewczynki ze scholi zdobyły pierwsze miejsce na IV Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej w Warszawie. W grudniu 2011 roku wystąpiliśmy z zespołem „Skaldowie” w świątecznym koncercie „Moje Betlejem,” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Wieliszewie w naszym kościele parafialnym.