W sobotę 8 czerwca 2019 roku scholanki, bielanki – Dziewczęca Służba Maryi, ministranci wraz z rodzicami i księdzem Łukaszem wzięli udział w Zlocie Służby Liturgicznej Diecezji Warszawsko-Praskiej i pikniku rodzinnym w Loretto. Zlot nazywany jest także Piknikiem Anielskim, bo gromadzi czytelników „Anioła Stróża”.

Centralnym punktem spotkania była msza święta pod przewodnictwem Ks. bp Marka Solarczyka. W homilii biskup podkreślił, że siła ucznia Chrystusa leży w Bogu i we wspólnocie. Duchowny zachęcał dzieci do wdzięczności tym wszystkim, którzy w życiu pokazali im Boga i uczyli ich modlitwy. Na koniec mszy Biskup w dowcipny sposób odpowiadał na niełatwe pytania dzieci.

Uroczysta oprawę Mszy św na Zlocie Służby Liturgicznej wzorowo zorganizowali  ministranci z naszej parafii, jest to bardzo duże wyróżnienie w miejscu gdzie wszyscy wokół nas są ministrantami. Oprawę muzyczną mszy zapewniła schola z Parafii Narodzenia NMP w Motwicy, z którą zaśpiewały scholistki z naszej parafii – Gratulujemy!

Po liturgii odbył się koncert Magdy Anioł z zespołem. Na uczestników zlotu czekała gorąca kiełbaska z bułką oraz różne atrakcje i zabawy.

Piknik zwieńczyło rozdanie medali;

- Super Księdza; otrzymał go ks. Łukasz,

- Super Bielanki; wyróżnione zostały Antonina Górska i Julia Laskowska,

- Super Ministranta; dla Marcina Woźniaka, Dawida Jankowskiego oraz Karola Frankowskiego,

- Super Scholanki; otrzymały je Alicja Barszczewska i Eliza Rutkowska.

Po zlocie cała 30 - osobowa grupa z naszej parafii, bezpiecznie wróciła autokarem do Wieliszewa.

W niedzielę 9 czerwca br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o godz. 10.30 ksiądz Łukasz odprawił mszę w intencji służby liturgicznej naszej parafii.

Do grona ministrantów przyjętych zostało dwóch kandydatów – Maciek oraz Przemek.

Wspólnoty ministrantów, bielanek i scholi złożyły księdzu proboszczowi Grzegorzowi Kucharskiemu życzenia z okazji 33 rocznicy święceń kapłańskich.

Na koniec scholiści podziękowali swojemu opiekunowi duchowemu ks. Łukaszowi oraz nauczycielkom śpiewu za współpracę i wspólną służbę w coniedzielnej liturgii, w roku szkolnym 2018/2019. W najbliższym czasie pojawią się zdjęcia z tych wydarzeń.