Tegoroczne Msze Święte Roratnie dobiegły końca. Od 3 grudnia najwytrwalsi przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej, w tym ok. 15 dzieci w wieku szkolnym oraz spore grono gimnazjalistów – kandydatów do Sakramentu Bierzmowania spotykali się co rano o godzinie siódmej, by w tej szczególnej, uroczej atmosferze mroku rozświetlanego tylko lampionami i świecami w dłoniach uczestników oczekiwać nadejścia obiecanego Zbawiciela – Mesjasza. Szliśmy „w ciemno za Światłem” każdego dnia za przykładem przeróżnych świętych z wszystkich ras i stanów na przełomie 20 wieków istnienia Chrześcijaństwa. Program przygotowany przez Małego Gościa Niedzielnego co roku cieszy się powodzeniem zarówno u dorosłych jak i u dzieci. I podczas tegorocznego adwentu można było się codziennie nawracać idąc za głosem wołającego na pustyni, św. Jana Chrzciciela. Na zakończenie rorat, w piątek, dzieci otrzymały upominki świąteczne za wytrwałość, a Księża podziękowali wszystkim za tworzenie wspólnoty, za świadectwo życia Kościoła i poniesienie trudu wczesnego wstawania by dotrzeć na czas do Kościoła. Również Parafianie dziękują Księżom za wspólne czuwanie – oczekiwanie na przyjście Małego Jezusa.