Uroczystą mszą świętą rozpoczęliśmy wspólne świętowanie Dnia Gminy Wieliszew pierwszego czerwca tego roku. O dwunastej poczty sztandarowe z lokalnych szkół, straży pożarnej oraz wojska stawiły się w świątyni. Nie zabrakło również przedstawicieli władz lokalnych i naszych drogich Kombatantów. We mszy świętej uczestniczyli też goście z zaprzyjaźnionych gmin partnerskich: Grecy, Włosi, Rumuni, Łotysze oraz Cypryjczycy. Ksiądz Zbigniew w homilii podkreślił wartość wzajemnej modlitwy wszystkich mieszkańców Gminy. Modlił się też o dobrą pogodę na popołudnie i wieczór, aby zgromadzeni mogli radośnie skorzystać z przygotowanych na ten dzień atrakcji. Po mszy świętej, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, przeszliśmy w procesji eucharystycznej wewnątrz kościoła, po czym wszyscy, którzy mogli udali się na dalsze obchody naszego wspólnego święta.