Spotkania formacyjne w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godzinie 12.Udział w procesji Eucharystycznej w każdą pierwszą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 12, oraz w Uroczystość Bożego Ciała.

Ksiądz opiekun: Ks. Grzegorz Kucharski

Wspólnota powstała w maju 2010 roku, po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego z inicjatywy Księdza Proboszcza. Przez cotygodniowe spotkania modlitewne pogłębiamy swoją wiarę, rozważamy Słowo Boże i uwielbiamy Boga. Uwierzyliśmy, że Jezus mówi do nas: "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili."

OSOBY ODPOWIEDZIALNE:

• ks. Grzegorz Kucharski - ksiądz opiekun
  • Elżbieta Leszczyńska - leader
  • Anna Zbyszyńska -  modlitwa za chorych
  • Robert Siwek - animator, formacja
  • Teresa Smulska - formacja
  • Kazimiera Jermak - animator
  • Elżbieta Wyszyńska - animator muzyczny, formacja

Więcej tutaj.

Wspólnota Domowego Kościoła to gałąź rodzinna ruchu Światło-Życie. Należące do niej małżeństwa sakramentalne, łączą się w tzw. kręgi (od 4 do 7 małżeństw), w których przechodzą formację, opartą na uczestnictwie w comiesięcznych spotkaniach i wypełnianiu wynikających z charyzmatu ruchu zobowiązań. W okresach wakacyjnych przeżywamy rekolekcje, które będąc tętniącym sercem naszego ruchu, dają niepowtarzalną możliwość zawarcia głębokich przyjaźni z innymi rodzinami, oraz przede wszystkim służą pogłębieniu więzi z Panem Bogiem.

Na terenie naszej parafii działają obecnie dwa kręgi, nad którymi czuwa ks. Krzysztof Szczepanik. W każdą drugą niedzielę miesiąca, o godzinie 10:30 w naszym kościele parafialnym aktywnie uczestniczymy w liturgii mszy świętej.

ZAPRASZAMY DO NAS

Wszystkie małżeństwa sakramentalne zainteresowane dołączeniem do wspólnoty DK prosimy o kontakt z naszą parą rejonową, dostępną pod adresem: rejon@dklegionowo.info

Dzieci Boże są gałęzią ruchu Światło Życie i obejmują najmłodsze pokolenie „oazowiczów”. Uczestnicy poprzez ZABAWĘ (a jest jej tam całkiem sporo) rozmowy i wykonywanie konkretnych zadań poznają Boga jako Dobrego Ojca, któremu mogą całkowicie zaufać i powierzyć swoje troski.

W naszej parafii spotkania odbywają się w piątki o godzinie 18.30 w salce nad zakrystią. W wakacje proponowane są rekolekcje kończące dany etap formacji i rozpoczynające kolejny. W naszej parafii Oazą Dzieci Bożych opiekuje się ks. Michał Wydryszek. Uczestnicy spotkań powinni umieć czytać i pisać.

Wszelkich informacji udziela p. Mariusz Galicki, tel. +48 504 546 178

Cześć, jeśli tu zaglądasz to pewnie szukasz miejsca do rozwoju swojej wiary, chcesz poznać nowych ludzi, albo po prostu spędzić miło czas w innym towarzystwie. Krótko mówiąc dobrze trafiłaś/eś :)

Jesteśmy młodzieżowym Ruchem Światło-Życie. U nas znajdziesz trochę humoru przy wspólnej zabawie, czas na dobrą modlitwę i rozwój w formacji, a (formacja) zabrzmiało trochę strasznie, ale nic się nie bój. Głównym celem   naszego ruchu jest wyjazd na rekolekcje oazowe (I, II lub III stopnia), które odbywają się głównie latem gdy jest cieplutko. Dlatego już teraz zapraszam Cię na nasze spotkania, które odbywają się w KAŻDĄ NIEDZIELĘ po mszy św. o godzi. 17:00 w naszym kościele oczywiście, bardzo zapraszamy.

P.S.

Informacja dla rodziców: spotkania nie kończą się wcale tak późno, my dbamy o naszych uczestników dlatego osobiście odwozimy ich do domów :)